Reklama
aplikuj.pl

iPhone 14 Pro na świąteczny prezent? Może się to okazać mocno problematyczne

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza prezenty. Jeśli planujecie sprawić komuś (lub sobie) iPhone’a 14 Pro lub Pro Max, to może się okazać, że będziecie musieli zmienić plany.

Apple i zewnętrzni sprzedawcy zmaga się z problemami z dostawą iPhone’ów 14 Pro

Kilka tygodni temu największą na świecie fabrykę iPhone’ów dotknęła blokada związana z koronawirusem. Chiński rząd, z powodu zwiększonej liczby zakażeń, zdecydował się na ścisły lockdown, co z kolei oznaczało, że początek listopada upłynął pod znakiem znacznie zmniejszonej wydajności produkcyjnej. Zerkając w tamtym czasie na stronę Apple już można było zauważyć, że na wysyłkę iPhone’a 14 Pro i Pro Max trzeba było czekać około 2 tygodni.

Niestety, teraz sprawa wygląda jeszcze gorzej, bo oczekiwanie na wysyłkę już wynosi 4 tygodnie, a analitycy spodziewają się, że im bliżej świąt Bożego Narodzenia będziemy, tym będzie gorzej. Co istotne, problem będzie dotyczył też zewnętrznych sprzedawców, którzy za granicą już borykają się z brakami tych urządzeń.

Jak podaje Reuters, Best Buy, który jest obecnie jednym z największych sprzedawców detalicznych zmagających się z problemami z zapasami iPhone’a 14 Pro, potwierdził problemy z dostawą tego modelu podczas rozmowy z mediami.

Jeśli więc macie zamiar kupić iPhone’a 14 Pro na świąteczny prezent, najlepiej zrobić to teraz, inaczej później urządzenie może nie być dostarczone na czas.