Reklama
aplikuj.pl

iPhone 14 Pro z dziurą zamiast notcha? Tak to może wyglądać

face id, iphone 14, imad, Apple przedstawiło nową generację smartfonów. Oto iPhone 13

Już od dłuższego czasu mówi się, że Apple nosi się z zamiarem porzucenia notcha w modelach z serii iPhone 14. Wiele osób z pewnością się z tego ucieszy, a nowy przeciek pokazuje, jak to może wyglądać.

Wietnamski leakster opublikował na Twitterze zdjęcie, które rzekomo przedstawia wyświetlacz w iPhone’ie 14 Pro. Akurat to jest zgodne z wcześniejszymi doniesieniami, wedle których Apple zrezygnuje z notcha właśnie w modelu Pro. Miały by go zastąpić otwory, które od dawna królują w smartfonach z Androidem. Zdjęcie przedstawia nam tył panelu wyświetlacza ukazując jeden okrągły i drugi owalny otwór. Finalnie oczywiście widoczny ma być tylko ten większy, podłużny otwór.

Porzucenie przez Apple notcha nie wiąże się jedynie z kwestią estetyczną, bo wymaga obmyślenia rozwiązania, które pozwoli na zamieszczenie systemu Face ID, który nadal będzie obecny w modelu iPhone 14 Pro. W takim rozwiązaniu, jakie widzimy poniżej, system ma być podzielony na dwie części, z których jedna znajdzie się pod warstwą ekranu OLED.

Czy faktycznie tak będzie prezentować się iPhone 14 Pro bez notcha? Tego nie wiemy. Na razie bazujemy jedynie na doniesieniach, bo oficjalnie Apple nic na ten temat nie wspomniało.