Reklama

iPhone 15 – co wiemy na chwilę przed premierą?

iPhone 15

Minimalistyczne wzornictwo, charakterystyczne logo i wysoka jakość wykonania zachęcają do zakupu kolejnych modeli kultowego iPhone’a. Wielu aktualnych użytkowników zastanawia się, czy warto sięgnąć po kolejną odsłonę telefonu?

iPhone 15 – odświeżony design i największa wydajność

Jednym ze znaków rozpoznawczych telefonów firmy z Cupertino jest minimalistyczne wzornictwo i wysoka jakość wykorzystywanych materiałów. Najnowszy iPhone 15 wykonany został z najwyższej jakości aluminium lotniczego. Sam wygląd urządzenia będzie zbliżony do poprzedniej wersji smartfona. Najnowsza wersja wyróżniać się będzie jednak matowym szklanym wykończeniem z tyłu oraz zaokrąglonymi krawędziami. Dodatkowo użytkownicy będą mogli korzystać z Dynamicznej Wyspy (tzw. Dynamic Island), która zastąpi klasycznego notcha. Do tej pory rozwiązanie to było dostępne jedynie w wersji Pro. Sam telefon będzie dostępny w czterech wariantach, w różnych wersjach kolorystycznych.

Najbardziej wymagający użytkownicy docenią jednocześnie fakt, iż podstawowe wersje telefonu zostaną wyposażone w najnowocześniejszy czip A16 Bionic znany z iPhone’a 14 Pro. Tym razem posiadacze wariantu Pro/Ultra będą korzystać z A17 Bionic. Najszybsze dostępne na rynku procesory pozwolą na zachowanie pełnej wydajności. Telefon sprawdzi się tym samym zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, oferując moc obliczeniową najnowszych laptopów – także tych z logo nadgryzionego jabłka.

Na jaki aparat możemy liczyć w iPhonie 15?

Smartfon zastępuje Ci klasyczny aparat fotograficzny? Najnowszy iPhone 15 Pro Max/Ultra wyposażony zostanie w teleobiektyw peryskopowy, pozwalający na uzyskanie 6-krotnego zooma optycznego. Pozostałe warianty będą posiadać aparat szerokokątny, wyróżniający się większą przysłoną ułatwiającą robienie zdjęć w ciemnych pomieszczeniach. Co więcej, podstawowe modele 15 i 15 Plus będą oferować aparat o rozdzielczości 48 Mpix, którymi teraz odznaczają się 14 Pro. Codzienne kręcenie filmów i robienie zdjęć ułatwi przy tym ulepszony wyświetlacz OLED.

Jakie nowości czekają na nas w iPhonie 15?

iPhone 15 oferuje również szereg przydatnych udogodnień. Jedną z nich jest zmiana tradycyjnego portu Lightning na standardowe USB-C. Zmiana ta została wymuszona przez regulacje UE stawiające na standaryzację ładowarek poszczególnych smartfonów. Jest to ważna wiadomość, która znacznie wpłynie na komfort codziennego użytkowania i uniezależni nas od specyficznych rozwiązań Apple. Jedno złącze dla wszystkich urządzeń znacznie zmniejszy liczbę kabli i przewodów, co będzie mieć szczególne znaczenie w czasie pracy i podróżowania.

Ważnym aspektem codziennego życia jest także ładowanie. iPhone 15 zostanie wyposażony w lepsze baterie, pozwalające na dłuższe użytkowanie sprzętu bez konieczności ładowania. Co więcej, samo korzystanie z ładowarki znacznie skrócono. W przypadku ładowania bezprzewodowego najnowsze modele będą korzystać z technologii Qi2, umożliwiającej ładowanie z prędkością 15 W w porównaniu z 7,5 W poprzednika. W przypadku korzystania z tradycyjnej ładowarki prędkość ładowania będzie wynosić nawet 35 W w porównania z 27 W iPhone 14 Pro (oczywiście ze wszystkimi iPhone’ami kompatybilne są komputerowe ładowarki Apple’a, skracające czas ładowania). Ulepszony zostanie także modem oraz technologia Wi-Fi. W ten sposób producent znacznie ułatwi korzystanie z Internetu w każdych warunkach. Najnowszy telefon firmy z Cupertino zapewne zachwyci wysoką jakością wykonania i innowacyjnością technologiczną.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.