Reklama
aplikuj.pl

iPhone 15 – najważniejsze zmiany

iPhone 15

Premiera iPhone’a 15 coraz bliżej. Nowy telefon marki Apple ma się pojawić w sprzedaży w aż czterech wersjach: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max (Ultra). Wszystko wskazuje na to, że nowe urządzenia będą prawdziwą rewolucją. Stanie się tak dzięki zmianom, jakie wprowadza Apple w porównaniu z poprzednimi wersjami swoich telefonów. Co zatem się zmieni i jakich nowości można się spodziewać?

Nowy design telefonu iPhone 15

Co się zmieni, jeśli chodzi o wygląd nowego modelu iPhone? Przede wszystkim producent zapowiada zdecydowane zmniejszenie ramki. W szczególności dotyczyć ma to wersji iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max (Ultra). Oznacza to, że urządzenie będzie nieco mniejsze, ale zachowa taką samą przekątną ekranu. Nie da się ukryć, że dzięki temu korzystanie z telefonu będzie bardziej poręczne. Poza tym Apple zapowiada, że ramka urządzenia wykonana będzie z tytanu. Jest to zdecydowany skok w górę, jeśli chodzi o materiały wykorzystywane do produkcji smartfonów.

Przycisk akcji

iPhone 15 Pro ma według krążących pogłosek zyskać przycisk akcji (podobny do tego w Apple Watch Ultra), który będzie można zaprogramować wedle indywidualnych preferencji użytkownika. Dzięki temu będzie mógł pełnić dużo więcej funkcji. To praktyczne rozwiązanie, które jeszcze bardziej zwiększy możliwości urządzenia i wygodę jego użytkowania.

Port USB-C

Jedną z najważniejszych zmian będzie z pewnością wyposażenie telefonu iPhone 15 w port USB-C. Jest to zmiana od dawna wyczekiwana przez wielu użytkowników telefonu marki Apple. Oczywiście nie da się ukryć, że dodanie portu USB-C w dużym stopniu wymusiły na producencie nowe regulacje wprowadzone przez Unię Europejską. Dzięki temu rozwiązaniu nowe wersja iPhone’a w końcu będzie wyposażona we wspólny standard ładowania z innymi smartfonami. Według najnowszych informacji, Apple zamierza uczcić nowy standard w swoich telefonach, dołączając do pudełka pleciony kabel (znany choćby z komputerów MacBook) odpowiadający kolorystycznie obudowie telefonu.

Zoom peryskopowy

Mówiąc o najważniejszych zmianach w iPhonie 15, nie można pominąć kwestii zoomu peryskopowego. W taki obiektyw wyposażone mają być modele Pro i Pro Max. Zmiana ta oznacza wymianę zwykłego przybliżenia 2x na obiektyw o przybliżeniu 5x, który ustawiony będzie peryskopowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu telefon będzie w stanie robić zdecydowanie większe zbliżenia przy zachowaniu wysokiej jakości zdjęć. Jest to zmiana, która z pewnością ucieszy wszystkich miłośników fotografii.

A17 pod iOS 17

Kolejną istotną zmianą jest wyposażenie iPhone 15 w nowy chip A17. Co ważne, wykonany jest on w technologii 3nm. To obecnie najbardziej zaawansowany chip na rynku. Dzięki temu rozwiązaniu telefon będzie pracował dużo wydajniej. Dodatkowo będzie dużo efektywniejszy energetycznie – także dzięki nowej wersji systemu operacyjnego iOS17.

Więcej pamięci i mocniejsze baterie

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że telefon iPhone 15 oferować będzie 256 GB przestrzeni dyskowej, a niektóre z modeli rozszerzonych – nawet 2 TB. Daje to o wiele więcej możliwości użytkownikom. Nie jest także wykluczone, że nowa wersja iPhone’a wyposażona będzie w 8 GB pamięci RAM (dla modelu Pro Ultra/Max). Bateria w najmocniejszej odsłonie „piętnastki” będzie o ponad 500 mAh mocniejsza od jego odpowiednika w „czternastce”.

Nowy iPhone 15 stanowić może prawdziwą rewolucję wśród smartfonów. Nie może zatem dziwić, że tak wielu użytkowników czeka na jego wrześniową premierę. Wszystko wskazuje na to, że naprawdę warto. Tym bardziej, że to na pewno nie wszystkie zmiany i oczekiwać można dodatkowych niespodzianek, tak jak podczas legendarnych prezentacji Steve’a Jobsa (one more thing).

Artykuł sponsorowany.