WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

IPhone 5G może trafić do sprzedaży w 2020 roku

Coraz więcej komentarzy pojawia się na temat smartfona 5G od Apple. Firma po walkach z Qualcommem pozostaje na łasce Intela i pierwszy smartfon 5G może pojawić się znacznie później niż będzie miało to miejsce w przypadku konkurencji.

W 2019 roku nie ma co liczyć na smartfona 5G od Apple. Intel ma jeszcze sporo pracy przy modemach 5G do smartfonów, aby możliwe było zaprojektowanie jeszcze w tym roku odpowiednie konstrukcji. Firma musiałaby do lata 2019 roku dostarczyć odpowiedni sprzęt Apple, aby ten zaprojektował smartfona do września 2019 roku. To jednak nie jest możliwe.

Czytaj też: Jak w środku wygląda Samsung Galaxy S10 5G?

Timothy Arcuri, analityk z Union Bank of Switzerland (UBS), uważa jednak, że Intel spokojnie opracuje czip 5G tak, aby w 2020 roku możliwe było zaprezentowanie odpowiednich konstrukcji. Intel najprawdopodobniej zacznie dostarczać czip XMM 8160 5G w drugiej połowie 2019 roku i dlatego dopiero w 2020 roku Apple zaprezentuje odpowiednią konstrukcję.

Jakie alternatywy ma Apple? Może on się dogadać z Qualcommem ale jest to praktycznie niemożliwe przy obecnej wojnie. Inną alternatywą jest MediaTek ale ten nie zdąży zrealizować tak dużego zamówienia. Apple jest więc najpewniej na łasce Intela, a temu nie spieszy się z prezentacją modemów 5G.

Czytaj też: Google Play zdradza informacje o smartfonach Pixel 3a i 3a XL

Źródło: Phonearena