Reklama
aplikuj.pl

Ten słaby iPhone SE? Sprzedaje się jak szalony!

iphone se

Jak wygląda sprzedaż iPhone’ów? Przyznam, że wyniki mnie zadziwiły!

Apple trafiło w dziesiątkę z iPhone SE. Odnowiona wersja z 2020 roku sprzedaje się doskonale i godnie konkuruje z do niedawna najmocniejszymi smartfonami od Apple. A wynikach znajdziemy jeszcze starsze smartfony!

Czytaj też: Debiutują OnePlus Nord N10 5G oraz N100. Takich smartfonów się nie spodziewaliśmy
Czytaj też: Samsung Galaxy S20 z Androidem 11 certyfikowany!
Czytaj też: Realme C1 otrzymuje nową aktualizację

Procentowy udział sprzedaży

Consumer Intellgence Research Partners opublikowało raport, z którego możemy dowiedzieć się jak wygląda w USA sprzedaż poszczególnych smartfonów Apple. Procentowy udział modeli obrazuje krajobraz rynku. I to się dowiadujemy możemy zaskoczyć! Zobaczcie sami!

Udział modeli iPhone’ów w rynku USA

Czytaj też: iPhone 12 przeszedł ekstremalny test wodoszczelności
Czytaj też: Nowy wyciek zdradza informacje o OnePlus Nord N100
Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Redmi K30S?

Wyniki zaskakują!

To co od razu rzuca się w oczy to to, że w iPhone SE (2020) to powyżej 20% wszystkich kupowanych smartfonów Apple! Ten model, który korzysta jeszcze z poprzedniego kształtu urządzeń Apple oraz nie może się pochwalić zbyt dużą baterią radzi sobie wręcz wspaniale. Niemalże tak dobrze jak jeszcze do niedawna iPhone 11 Pro/Pro Max czy iPhone 11! To co jeszcze dziwi to, że wciąż sprzedają się iPhone 8/8 Plus. Niby słyszy się o osobach kupujących najstarszy model telefonu Apple dostępny w oficjalnej sprzedaży, ale nie sądziłem, że jest to aż tyle osób.

W porównaniu z rokiem 2019 – zniknęła sprzedaż iPhone 7. Warto też zauważyć, że iPhone XR był szalenie popularnym modelem i mimo tego, że wciąż można go bez problemu dostać od Apple – jego sprzedaż znacząco spadła.