WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ten słaby iPhone SE? Sprzedaje się jak szalony!

Ten słaby iPhone SE? Sprzedaje się jak szalony!

Jak wygląda sprzedaż iPhone’ów? Przyznam, że wyniki mnie zadziwiły!

Apple trafiło w dziesiątkę z iPhone SE. Odnowiona wersja z 2020 roku sprzedaje się doskonale i godnie konkuruje z do niedawna najmocniejszymi smartfonami od Apple. A wynikach znajdziemy jeszcze starsze smartfony!

Czytaj też: Debiutują OnePlus Nord N10 5G oraz N100. Takich smartfonów się nie spodziewaliśmy
Czytaj też: Samsung Galaxy S20 z Androidem 11 certyfikowany!
Czytaj też: Realme C1 otrzymuje nową aktualizację

Procentowy udział sprzedaży

Consumer Intellgence Research Partners opublikowało raport, z którego możemy dowiedzieć się jak wygląda w USA sprzedaż poszczególnych smartfonów Apple. Procentowy udział modeli obrazuje krajobraz rynku. I to się dowiadujemy możemy zaskoczyć! Zobaczcie sami!

Udział modeli iPhone’ów w rynku USA

Czytaj też: iPhone 12 przeszedł ekstremalny test wodoszczelności
Czytaj też: Nowy wyciek zdradza informacje o OnePlus Nord N100
Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Redmi K30S?

Wyniki zaskakują!

To co od razu rzuca się w oczy to to, że w iPhone SE (2020) to powyżej 20% wszystkich kupowanych smartfonów Apple! Ten model, który korzysta jeszcze z poprzedniego kształtu urządzeń Apple oraz nie może się pochwalić zbyt dużą baterią radzi sobie wręcz wspaniale. Niemalże tak dobrze jak jeszcze do niedawna iPhone 11 Pro/Pro Max czy iPhone 11! To co jeszcze dziwi to, że wciąż sprzedają się iPhone 8/8 Plus. Niby słyszy się o osobach kupujących najstarszy model telefonu Apple dostępny w oficjalnej sprzedaży, ale nie sądziłem, że jest to aż tyle osób.

W porównaniu z rokiem 2019 – zniknęła sprzedaż iPhone 7. Warto też zauważyć, że iPhone XR był szalenie popularnym modelem i mimo tego, że wciąż można go bez problemu dostać od Apple – jego sprzedaż znacząco spadła.