Reklama
aplikuj.pl

iQOO Z7x 5G będzie bardzo interesującym średniakiem z ogromnym akumulatorem

Konsola Google Play ujawniła nam tym razem szczegóły specyfikacji nadchodzącej globalnej wersji modelu iQOO Z7x 5G. Urządzenie prezentuje się bardzo interesująco, zwłaszcza pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu.

Co zaoferuje iQOO Z7x 5G?

iQOO Z7x 5G szykuje się do globalnej premiery. Smartfon zaliczył chiński debiut 20 marca i nie spodziewaliśmy się, że producent zdecyduje się na jego szerszą dystrybucję. Jesteśmy więc mile zaskoczeni, ze w Konsoli Google Play pojawił się międzynarodowy wariant urządzenia. Wydaje się, że obie wersje nie będą się od siebie zbytnio różniły, choć podczas premiery może się okazać, że pojawią się jakieś większe zmiany.

Na razie wiadomo, że iQOO Z7x 5G będzie oferował 6,64-calowy ekran LCD z odświeżaniem 120 Hz i rozdzielczością Full HD+. Trochę szkoda, że to nie AMOLED, ale producent rekompensuje te braki w inny sposób. Za zasilanie urządzenia odpowiada układ Snapdragon 695 wspierany przez 8 GB pamięci RAM typu LPDDR4X oraz 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Największą uwagę przykuwa tutaj akumulator, bo ogniwo ma mieć pojemność aż 6000 mAh i na dodatek będzie obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 80 W. To ogromny plus, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Co do aparatów, w tej kwestii jest bardzo podstawowo. Do dyspozycji użytkownika będzie bowiem 8-megapikselowa kamerka do selfie, a z tyłu – 50-megapikselowy aparat główny i makro 2 Mpix. Nie ma więc szału. iQOO Z7x 5G będzie działał pod kontrolą Androida 13 z nakładką OriginOS 3.0.

Data światowej premiery nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo tylko, że na początku smartfon pojawi się w indiach.