Reklama
aplikuj.pl

Iran nie pomoże Rosji. Wspominano o znacznej pomocy, a nie będzie nic

Wczoraj (12.07) świat obiegła informacja, wedle której Iran miałby dostarczyć Rosji całe setki nowych dronów. Nie była to wieść wyssana z palca, a informacje prosto od Jake Sullivana, czyli doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA, który opierał się na informacjach zgromadzonych przez amerykańskich szpiegów. Jak jednak szybko się okazało, Iran nie pomoże Rosji… tak przynajmniej utrzymują przedstawiciele państwa, które rzekomo zaczęło wchodzić z agresorem w konszachty.

Miały być drony i szkolenia, a oficjalnie nie będzie nic, czyli o tym, jak jednak Iran nie pomoże Rosji

Trwająca od 24 lutego wojna w Ukrainie zbiera krwawe żniwo każdego dnia, ale na całe szczęście Ukraińcy zdołali odeprzeć ofensywę Rosjan i utrzymać większość swojego terytorium. Obecnie konflikt przyjął bardzo paskudny tor, bo wojny na wyniszczenie, w której liczy się to, który kraj będzie ponosił mniejsze straty w dłuższym czasie i zachowa przez ten okres możliwie najwyższą wydolność gospodarki.

Czytaj też: Tu-160, czyli strategiczny kolos Rosji w przestworzach. Czym dokładnie jest rosyjski Biały Łabędź?

Rosja w tej kwestii jest potęgą – trudno się z tym kłócić, ale sytuacja na froncie, stan sprzętu w rękach rosyjskich żołnierzy i szereg niepowodzeń sprawiły, że świat patrzy teraz na Rosję, jak na wprawdzie kolosa… ale na glinianych nogach. Udowodniły to skutki sankcji, które uderzyły znacząco w Rosję i spowodowały istną zapaść wielu sektorów przemysłu z motoryzacją, technologią komputerową i wojskiem na czele.

Czytaj też: Obejrzyjcie jak inteligentny pocisk SMArt 155 precyzyjnie niszczy rosyjski pojazd

Teraz Rosji nie chce pomagać praktycznie żadne liczące się na arenie międzynarodowej państwo (poza skromnymi wyjątkami – Indie) i tyczy się to nawet Chin, czy… Iranu. Przynajmniej oficjalnie, bo tak jak wczoraj dowiedzieliśmy się, że Iran ma organizować już szkolenia dla sił rosyjskich w myśl nauki wykorzystywania sprzedanych dronów, tak dziś przedstawiciele rządu zdementowali te informacje.

Czytaj też: Ujęcia jak z Top Guna. Obejrzyjcie ukraińskie śmigłowce Mi-8 i Mi-24 w licznych akcjach

Wedle oświadczenia „Iran nie tylko nie wyśle sprzętu wojskowego i dronów Rosji”, ale też „nie przyłoży się w żadnym stopniu do eskalacji i podsycania trwającego konfliktu”.