Reklama
aplikuj.pl

Roboty iRobot Roomba i3 trafiają na polski rynek

Na polskim rynku debiutują roboty iRoboot Roomba i3. To najtańsze modele z serii, co nie oznacza, że są gorsze od droższego rodzeństwa.

iRobot Roomba i3 oraz i3+, czyli ze stacją lub bez

iRobot Roomba i3

Zacznijmy od głównej różnicy robotów Roomba i3, czyli wyjaśnienia czym jest „plus” w ich nazwie. Roomba i3 jest sprzedawana ze standardową stacją dokującą w zestawie, natomiast model i3+ ze stacją Clean Base. Pierwsza pozwala wyłącznie na ładowanie robota, natomiast druga automatycznie opróżnia pojemnik na brud. Trafia od do papierowego worka, wielkości klasycznego worka do odkurzacza. Producent zapewnia, że jego pojemność wystarcza nawet na 60 cykli pracy robota. Stacja jest wyposażona w system AllergenLock, który zatrzymuje do 99% szkodliwych cząsteczek.

Czytaj też: iRobot Roomba s9+ to nie robot. To mistrz sprzątający

Co potrafi iRobot Roomba i3?

iRobot Roomba i3

Roboty z serii Roomba i3 to zamiennik dla odkurzacza. Poruszają się po różnych powierzchniach, zbierając z nich kurz i zabrudzenia. Odpowiadają za to specjalne szczotki z gumowaną powłoką oraz wirująca szczotka, która wybiera zabrudzenia z kątów i trudno dostępnych miejsc. Robot dodatkowo zasysa brud, a siła ssania jest 10-krotnie większa niż w przypadku robotów Roomba serii 600.

iRobot Roomba i3

Roomba i3 porusza się po pomieszczeniach równoległymi liniami, póki pozwala na to otoczenie. W razie potrzeby omija pojawiające się przeszkody, jak np. meble. Robot z większą dokładnością sprząta miejsca, w których wykrywa większe zabrudzenie. Dodatkowo algorytmy sztucznej inteligencji po pewnym czasie będą same sugerować sprzątanie o określonej porze lub zwiększonej częstotliwości. Np. robot zasugeruje częstsze odkurzanie w okresie linienia zwierząt domowych. A skoro jesteśmy przy zwierzętach, Roomba i3 posiada filtr zatrzymujący 99% cząsteczek pyłków, pleśni, roztoczy oraz alergenów kotów i psów.

Czytaj też: Poseł PiS oburzony odpowiedzią w sprawie budowy masztu sieci komórkowej

iRobot Roomba i3

iRobot Roomba i3 jest kompatybilny z asystentami głosowymi Alexa oraz Google, a także pozwala na sparowanie z innymi urządzeniami w domu. Nie tylko innymi robotami sprzątającymi iRobot, ale np. inteligentnym zamkiem w drzwiach. Po ich zamknięciu robot automatycznie rozpocznie sprzątanie.

Czytaj też: Rosja pełną parą. Były kapitan oskarżony o kradzież śrub niszczyciela

Cena iRobot Roomba i3

Roboty iRobot Roomba i3 są już dostępne w sprzedaży. Wariant i3 został wyceniony na 2 199 zł, a i3+ na 3 199 zł.