WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Isaac Newton pozostawił po sobie zaskakujące notatki dot. biblijnej apokalipsy

Isaac Newton pozostawił po sobie zaskakujące notatki dot. biblijnej apokalipsy

Isaac Newton wielkim naukowcem był, ale miał również swoje dziwaczne obsesje. Notatki odkryte po jego śmierci w 1727 r. świadczą o nietypowym zainteresowaniu kwestiami okultystycznej, alchemicznej i biblijnej apokalipsy.

Na częściowo spalonych zapiskach możemy znaleźć teorie Newtona poświęcone starożytnej Wielkiej Piramidzie w Gizie. Jego zdaniem budowla została zaprojektowana w oparciu o jednostkę miary zwaną łokciem staroegipskim.

Czytaj też: Skąd archeolodzy wiedzą, gdzie prowadzić wykopaliska?
Czytaj też: Biblia nie kłamie. Potwierdzają to znaleziska sprzed 2800 lat
Czytaj też: Nie uwierzycie, jak Isaac Newton chciał walczyć z czarną śmiercią

Newton sądził, że poprzez lepsze poznanie tej jednostki mógłby dopracować swoje teorie na temat grawitacji oraz obliczyć dokładny obwód Ziemi. O ile tego typu plany były w pełni zrozumiałe, tak naukowiec miał też bardziej szalone pomysły. Wierzył bowiem, że w ten sposób może również wyznaczyć datę końca świata przewidzianego w Biblii.

To nie pierwszy dowód na to, że Isaac Newton był ekscentryczną postacią

Co więcej, zdaniem badacze starożytni Egipcjanie posiadali tajemną wiedzę z zakresu alchemii, która zniknęła wraz z nimi. Isaac Newton z pewnością nie był pierwszym ani ostatnim poszukiwaczem takich informacji – efekty jego wysiłków były jednak niezbyt imponujące.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News