Reklama
aplikuj.pl

Isaac Newton pozostawił po sobie zaskakujące notatki dot. biblijnej apokalipsy

Isaac Newton wielkim naukowcem był, ale miał również swoje dziwaczne obsesje. Notatki odkryte po jego śmierci w 1727 r. świadczą o nietypowym zainteresowaniu kwestiami okultystycznej, alchemicznej i biblijnej apokalipsy.

Na częściowo spalonych zapiskach możemy znaleźć teorie Newtona poświęcone starożytnej Wielkiej Piramidzie w Gizie. Jego zdaniem budowla została zaprojektowana w oparciu o jednostkę miary zwaną łokciem staroegipskim.

Czytaj też: Skąd archeolodzy wiedzą, gdzie prowadzić wykopaliska?
Czytaj też: Biblia nie kłamie. Potwierdzają to znaleziska sprzed 2800 lat
Czytaj też: Nie uwierzycie, jak Isaac Newton chciał walczyć z czarną śmiercią

Newton sądził, że poprzez lepsze poznanie tej jednostki mógłby dopracować swoje teorie na temat grawitacji oraz obliczyć dokładny obwód Ziemi. O ile tego typu plany były w pełni zrozumiałe, tak naukowiec miał też bardziej szalone pomysły. Wierzył bowiem, że w ten sposób może również wyznaczyć datę końca świata przewidzianego w Biblii.

To nie pierwszy dowód na to, że Isaac Newton był ekscentryczną postacią

Co więcej, zdaniem badacze starożytni Egipcjanie posiadali tajemną wiedzę z zakresu alchemii, która zniknęła wraz z nimi. Isaac Newton z pewnością nie był pierwszym ani ostatnim poszukiwaczem takich informacji – efekty jego wysiłków były jednak niezbyt imponujące.