Jaguar ogłosił, że rozpocznie masową produkcje sportowego E-Type Zero wyposażonego w elektryczny silnik. Pierwsza i oficjalna prezentacja odbędzie się podczas odbywających się teraz targów motoryzacyjnych The Quail.

E-Type Zero ma naprawdę ciekawą historię, ponieważ jako koncept powstał i zrobił furorę w 2017 roku. Zdecydowanie wkradł się w gust fanów klasyki, ponieważ jego projektanci inspirowali się modelem E-Type 1.5 z 1968 roku. Występ zaliczył nawet podczas ślubu księcia Harrego i Meghan Markle podczas „Royal Wedding”. Tak czy inaczej, wysoka popularność sprawiła, że Jaguar zdecydował się na wrzucenie E-Type Zero na linie produkcyjne. Jednak jego zmodernizowana prezentacja odbędzie się dopiero w przyszłości podczas wydarzenia The Quail. Właśnie dlatego jego specyfikacja nie jest jeszcze dokładnie znana, choć co do zachowania wyglądu z prototypu możemy być pewni.

Ten został wyposażony w 220 kilowatowy silnik elektryczny o mocy 295 koni mechanicznych. Za możliwość przejechania 273 km ma odpowiadać bateria o pojemności 40 kWh bateria litowo-jonowa, której ładowanie ma trwać od 6 do 7 godzin. Jaguar twierdził, że E-Type Zero rozpędza się do 100 km/h w 5,5 sekundy. Kwestie ceny i dostępności nie zostały ujawnione, ale możemy być pewni, że samochód nie trafi na linie produkcyjną z dnia na dzień i z pewnością nie będzie należał do tych najtańszych.

Hipersamochód C-Two od Rimac w kalifornijskim wydaniu

Źródło: Digitaltrends
Zdjęcia: Jaguar

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!