WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jak będzie wyglądał laptop przyszłości?

Asus wspólnie z Nielsen Polska przeprowadził badania dotyczące przyszłości. Obie firmy próbują odpowiedzieć na pytanie, jak kiedyś będą wyglądały notebooki.

Uczestników badania zapytano o największe przełomy ostatnich 30 lat oraz przełomy wśród laptopów. W pierwszej kategorii wygrywa oczywiście internet, WiFi oraz smartfony. W przypadku laptopów podzielono kategorię na sprzęty prywatne i służbowe. W pierwszej z nich wygrywają dyski SSD i ekran dotykowy, a w drugiej dyski SSD, parametry konkurencyjne do stacjonarnych PC oraz ekran dotykowy.

Respondentów zapytano też o wizję laptopów za 5 i 30 lat. 81% osób uważa, że notebooki mają coraz więcej przydatnych funkcji. Za 5 lat użytkownicy spodziewają się komunikacji z pozostałymi urządzeniami w domu, lepszych baterii czy ładowania poprzez przesyłanie energii na odległość. Za 30 lat może to być sterowanie wzrokiem, laptop o grubości kartki papieru czy zastąpienie ekranu hologramem.

Asus ze swoim rozwiązaniem ScreenPad 2.0 przybliża nas do przyszłości. Dzięki niemu można wykonywać więcej rzeczy w jednym momencie. Kto wie, może kiedyś takie rozwiązanie będzie już standardem?

ŹRÓDŁO: Materiały prasowe