WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jak często wymieniacie swoje smartfony? Amerykanie na przykład nie za często

Producenci każdego roku przekonują nas, że musimy wymienić swój telefon, bo ten nowy ma akurat TO, czego ‚naprawdę’ potrzebujemy. Jaka jest prawda? Każdy wie, a przynajmniej wtedy, jeśli ma głowę na karku i nie daje się ponieść często zbytecznym nowością. Wygląda przy tym, że tę głowę mają Amerykanie, bo według badania nie wymieniają często swojego smartfona.

Czytaj też: OnePlus 7T może dostać coś rodem z Motoroli

Nowe badanie opublikowane przez Strategy Analytics pokazało, że konsumenci w USA w przedziale od 18 do 64 lat odkładają wymianę smartfona na dosyć długo, bo co najmniej trzy lata. Te 36 miesięcy wydaje się przy dosyć racjonalnym okresem, w którym możemy już poczuć się, jakby nasz model nie wyrabiał.

Dalsze wyniki wskazują, że przeciętni posiadacze iPhone mają swojego przez jakieś 18 miesięcy, podczas gdy ci wybierający Samsunga, już 16,5. Według tych danych era corocznych wymian smartfonów na dobre się skończyła, co potwierdza rynek, gdzie przesyłki smartfonów spadły na całym świecie w ostatnim roku, a niektórzy analitycy uważają nawet, że branża najprawdopodobniej doświadczy najgorszego spadku w nadchodzących miesiącach.

Firma Strategy Analytics przeprowadziła ankietę internetową z udziałem 2500 właścicieli smartfonów, a firma SVP David Kerr wyjaśniła, że ​​istnieje kilka powodów, dla których decyzje te nie pokrywają się z przeszłością. Tym największym są po prostu ulepszenia, a dokładniej mówiąc ich marginalny wpływ na użytkownika. A co Wy sądzicie na ten temat i czy popadacie w manię corocznej wymiany?

Czytaj też: Android przybiera nowe szaty

Źródło: Engadget