Reklama
aplikuj.pl

Jak dużego domu naprawdę potrzebuję?

Jak obliczyć, jakiej wielkości domu potrzebujesz

Kiedy twoje życie się zmienia i kiedy plany na przyszłość stają się bardziej konkretne, dokładna analiza twojego stylu życia i tego, dokąd zmierzasz, może być korzystna.

Na przykład zbyt duża powierzchnia dla dwóch osób może nadwyrężyć Twój budżet, a zbyt mała dla powiększającej się rodziny może sprawić, że wszyscy poczują się niekomfortowo.

Jak obliczyć, jakiej wielkości domu potrzebujesz

Odpowiedź na pytanie, jak dużego domu potrzebujesz, jest subiektywna i indywidualna dla każdego kupującego dom. Zmienia się też – jedni uważają, że potrzebują coraz więcej przestrzeni, a inni, że mogą sobie poradzić z dużo mniejszą. Szaleństwo na punkcie małych domów opiera się na tym, że wiele osób uświadamia sobie, że może żyć całkiem szczęśliwie w znacznie mniejszym i bardziej ekonomicznym domu. Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą mieszkać w tak dużym domu, na jaki ich stać.

Wielu pośredników i projektantów wnętrz szacuje, że w 2022 roku, biorąc pod uwagę stan posiadania i styl życia, że powinieneś dążyć do uzyskania około 60 metrów kwadratowych na osobę https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/

Czynniki wpływające na to, jak dużego domu potrzebujesz

Zanim zaczniesz szukać domu lub oglądać plany domów, jeśli zamierzasz je budować, powinieneś dokonać pełnej oceny tego, co chcesz, aby Twój dom zapewniał pod względem przestrzeni i stylu życia, zarówno teraz, jak i w przyszłości. Oprócz zapewnienia miejsca dla obecnych i przyszłych członków rodziny, powinieneś przewidzieć, jak zmiany w życiu wpłyną na każdego z nich, a także jak dom, będący prawdopodobnie głównym miesięcznym wydatkiem, będzie funkcjonował w ramach budżetu rodzinnego.

Wielkość rodziny

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, ile osób będzie mieszkało w domu w pełnym wymiarze godzin. Drugim jest to, ile przestrzeni potrzebuje każda z tych osób, aby być zadowolonym. W przypadku partnerów, którzy mają dzieci i planują powiększenie rodziny, należy rozważyć, czy każde dziecko ma swoją sypialnię, ile pełnych łazienek jest potrzebnych i czy jedno lub oboje partnerów będzie potrzebowało domowego biura.

Uwzględnij duże zmiany w życiu

Życie zawsze przynosi zmiany. Zwłaszcza jeśli Twoim pragnieniem jest zapuścić korzenie w kolejnym domu i pozostać w nim przez dziesięciolecia, powinieneś znaleźć dom, który można rozbudować lub wyremontować, aby z czasem zaspokoić inne potrzeby. Należy przewidzieć pojawienie się dodatkowych członków rodziny oraz zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby wszystkich członków rodziny. ogloszenia24m.pl

  • Oznaki, że musisz powiększyć swój obecny dom
  • Nie masz wystarczająco dużo sypialni dla powiększającej się rodziny.
  • Wprowadza się do Ciebie starzejący się członek rodziny.
  • Przeprowadzasz się w bardziej przystępne miejsce.
  • Potrzebujesz dodatkowej łazienki, by mieć więcej prywatności.
  • Chciałbyś dodać garderobę/ dodatkową przestrzeń na szafy.

Artykuł zewnętrzny.