Reklama
aplikuj.pl

Jak rekrutować pracowników? – Najlepsze porady

Jak rekrutować pracowników

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim może być ciężkim zderzeniem z rzeczywistością. Z tego też powodu warto pamiętać, jak odpowiednio przeprowadzać swoje obowiązki. Stanowisko rekrutera skupia się na przyjmowaniu do firmy najlepsze możliwe jednostki pracownicze. Jeśli wracacie do pracy na tej posadzie lub po prostu zaczynacie działać na tym stanowisku, to przydadzą wam się rady. Jak rekrutować pracowników skutecznie?

Praca rekrutera – Na czym polega?

Choć mogłoby się wydawać, że stanowisko rekrutera w danej firmie jest dosyć oczywiste, to nic bardziej mylnego. Jak wiadomo, to od tego, kto zostanie zrekrutowany, zależy zarówno przyszłość, jak i rozwój danego przedsiębiorstwa. Osoba odpowiedzialna za rekrutację powinna przygotować szczegółowy opis pracownika, którego firma aktualnie poszukuje. Mowa tutaj wskazaniu konkretnych umiejętności, kompetencji i wykształcenia.

Kolejnym krokiem, który składa się na pracę rekrutera, jest znalezienie najlepszych kanałów rekrutacyjnych dla poszukiwanego. Wśród nich znajdą się oczywiście media społecznościowe, strony internetowe z ogłoszeniami dotyczącymi pracy oraz rozmaite portale branżowe. To właśnie w tych miejscach osoba rekrutująca odnajdzie tego kandydata, którego szuka. Nie jest to jednak koniec obowiązków, które do niego należą.

Nie samą pracą człowiek jednak żyje i zdarza się, że trzeba się zrelaksować. Najlepiej wychodzi to wtedy, gdy robimy to, co sprawia nam przyjemność. Mowa na przykład o oglądaniu swojego ulubionego sportu. Co powiecie na to, że możecie jeszcze na tym zarobić? Wszystko za sprawą zakładów bukmacherskich! Już teraz wykorzystajcie Gobet kod promocyjny, a otrzymacie za to cashback, freebet i bonus od 1. wpłaty.

Jak skutecznie rekrutować pracowników? – Obowiązki rekrutera

Czas omówić dalszą część obowiązków, które należą do rekrutera. Okazuje się, że wśród nich znajduje się także wyselekcjonowanie i ocenienie kandydatów, którzy postanowili zgłosić się na to stanowisko. Co powinniście wziąć pod uwagę w tej kwestii? Stwórzcie sobie listę punktów, które powinien spełniać kandydat idealny. Weźcie pod uwagę działalność firmy, samo stanowisko i na tej podstawie zaproście tych najlepszych na rozmowę.

W tej sytuacji powinniśmy skupić się na aspekcie tego, o co należy takowych kandydatów zapytać. Dobrym pomysłem będzie zapytanie o drogę kariery takiej osoby i dlaczego nie pracuje już ona na poprzednich miejscach pracy. W ten sposób będzie łatwo stwierdzić, co jest jej największym priorytetem. Jeśli jest to rozwój, to bez wątpienia warto postawić na takiego pracownika. To oczywiście nie koniec rad z naszej strony.

Jeśli na stanowisku potrzebna jest charyzma, to już sama rozmowa o pracę powinna być testem. Sposób wypowiedzi potencjalnego pracownika powinien być co najmniej świetny. Skupcie się na zapytaniu o sposób działania w sytuacjach stresowych. Nie zapominajcie o podjęciu się tematu największych osiągnięć w poprzednich miejscach pracy, czy też podejściu do współpracy i komunikacji w swoim miejscu pracy.

Rekrutując pracownika, pamiętaj o…

Podczas rekrutowania potencjalnego pracownika powinniście mieć na uwadze aspekt doświadczenia w pracy zespołowej, jeśli taka jest potrzebna. W miejscu, gdzie obowiązki wykonuje się w grupie, trudno znaleźć miejsce dla indywidualisty. Jednym z kluczowych pytań, będzie zapytanie kandydata o to, jakie ma umiejętności i kompetencje na to stanowisko. W ten sposób zobaczycie, czy przyda się w szeregach waszej firmy.

W jaki sposób można usprawnić proces rekrutacji? Za sprawą wykorzystania sztucznej inteligencji! Okazuje się, że niektóre programy pozwalają wskazać wymagania, których rekruter oczekuje. W ten sposób AI z łatwością zrobi odsiew CV, które nie spełniają oczekiwań. Jest to przydatna opcja w przypadku, gdy pracujecie w dużych korporacjach i spada na was masa zgłoszeń. Mamy nadzieję, że te porady pomogą wam odnaleźć się na stanowisku rekrutera.

Artykuł gościnny.