WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Jak sieć 5G zmieni telewizję, energetykę i górnictwo?

Podczas MWC 2019 w Szanghaju wiceprezes Huawei, Ken Hu, przybliżył postępy firmy w rozwoju i wdrażaniu sieci 5G. Podał on przykłady, jak technologia zmieni różne branże na całym świecie.

W przypadku telewizji będzie możliwy znacznie lepsze połączenia satelitarne pomiędzy wozami różnych stacji. Dzięki temu wozy transmisyjne będą mogły lepiej nadawać na żywo.

Weźmy na przykład branżę medialną, w której transmisja na żywo jest ważnym źródłem dochodów. W tej chwili takie transmisje odbywają się głównie za pośrednictwem łączy satelitarnych obsługiwanych przez duże wozy transmisyjne. To bardzo kosztowny sprzęt i trzeba przygotować go kilka dni wcześniej. Z 5G będzie zupełnie inaczej.

Czytaj też: Huawei przebije oczekiwania dotyczące dostaw smartfonów

W energetyce zwiększy się ochrona sieci, kontrolą linii za pomocą dronów czy zaistnieją inteligentne liczniki. W szczególności ten drugi punkt ułatwi kontrolowanie stanu sieci energetycznej i identyfikowanie problemów.

W górnictwie powinno poprawić się bezpieczeństwo pracy. Będą mogły zostać wprowadzone autonomiczne ciężarówki, które zwiększą prędkość poruszania się tam, gdzie człowiek ma ją ograniczoną albo stwarza ona pewne niebezpieczeństwo.

Huawei jako dostawca technologii musi pracować ponad granicami, aby lepiej zrozumieć scenariusze biznesowe i potrzeby różnych sektorów.

Czytaj też: Huawei przyjmuje specjalną strategię dotyczącą podzespołów

Źródło: Materiały prasowe