Reklama
aplikuj.pl

Jak wybrać biurko dla gracza?

czarne krzesło gaminowe przed komputerem

Nadal dla większości społeczeństwa granie w gry to tylko rozrywka lub sposób na spędzanie wolnego czasu. Okazuje się, że dla bardzo licznej grupy osób jest to praca jak każda inna. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że aby miło i komfortowo spędzać czas z grą, niezależnie od tego czy jest to nasza praca czy rozrywka, musimy mieć dobrze wyposażone „zaplecze techniczne” naszego stanowiska.

Jak więc stworzyć odpowiednie stanowisko? Skupmy się na jego sercu, czyli na biurku dla gracza.

Jakie biurko dla gracza wybrać? Pomożemy Ci przejść przez tą decyzję krok po kroku. Ponieważ stanowisko powinno być w pełni dopasowane do Twoich potrzeb, skupimy się teraz na kilku głównych i naszym zdaniem najważniejszych aspektach.

Rozmiar biurka

W tej kwestii nie ma co się sprzeczać, ponieważ nie raz zabrakło nam po prostu miejsca na blacie, na ruch myszką czy postawienie kubka z herbatą. Na szczęście na rynku jest wiele dostępnych rozmiarów i możemy dobrać je idealnie pod siebie. Jeżeli posiadasz dużą przestrzeń w swoim pokoju, dobrze sprawdzi się biurko narożne, ponieważ zyskasz dodatkowy blat. Jeżeli Twój pokój nie jest na tyle duży i biurko narożne się tam nie zmieści na pewno znajdziesz coś dla siebie w przedziale rozmiarowym 120 cm, 140, 160 cm, 200 cm.

krzesło gaminowe przed komputerem z dwoma monitorami

Blat biurka

Nie chodzi nam tu tylko o wymiary, ale również o jego kształt i grubość. Skupmy się na początku na grubości, ponieważ biurko dla gracza musi być wytrzymałe. Jeżeli blat jest stworzony z płyty meblowej, która dodatkowo jest laminowana, grubość blatu 22 mm, przetrwa praktycznie wszystko. W przypadku kształtu blatu, dostępne są blaty mocniej wycięte, gdzie jest możliwość bliższego dosunięcia się do monitora lub prostokątne z zaokrąglonymi rogami. Jeden jak i drugi kształt podnosi komfort użytkowania biurka dla gracza, natomiast jest to zależne od upodobań.

Półka na monitor

Tak, jest to kolejny aspekt podnoszący komfort naszej rozgrywki, zastanawiasz się dlaczego? Ponieważ dzięki temu, że monitory stoją wyżej niż blat biurka, kompletnie nieświadomie utrzymujemy poprawną prostą posturę ciała, a co za tym idzie? Nie będziemy mieć problemów z bólem pleców czy karku po długiej rozgrywce. Nie musisz się martwic o uchwyty na monitor, są na rynku biurka dla graczy, do których półek na monitor bez problemu można zamontować uchwyty na monitor oraz oświetlenie LED.

oświetlenie led

Stabilność konstrukcji

Przy wyborze biurka dla gracza ważne jest to, aby wybrać biurko, które nie będzie się chwiać przy szybszych i intensywniejszych ruchach myszką. Warto zastanowić się nad biurkiem, które w całości stworzone jest z płyty meblowej. Dzięki zabudowanym bokom, mamy gwarancję stabilności oraz trwałości całej konstrukcji.

Zarządzanie kablami w biurku dla gracza

Przecież nie lubimy jak wszystkie możliwe kable leżą nam na blacie i zajmują niepotrzebnie miejsce. Zastanawiając się nad tym jakie wybrać biurko dla gracza, polecamy zwrócić uwagę na przepusty kablowe, dzięki którym łatwo odprowadzimy kable z blatu, lub na dodatkowym frezowaniu tylnej części blatu, co jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ możemy dosunąć biurko maksymalnie do ściany a kable się nie uszkodzą.

przepusty kablowe
frezy kablowe

Design biurka gamingowego

Na sam koniec pamiętaj o tym, że wybrane przez Ciebie biurko dla gracza musi również pasować do całego wystroju Twojego pokoju, ale również oddawać Twój charakter. Na rynku są dostępne różne kolorystyki, najczęściej spotykane to czarne lub białe, ale może zastanowisz się nad połączeniem czerni z bielą lub czerni z pomarańczą?

czerwone krzesło gamingowe w pokoju koło komputera

Jak widzisz wybór odpowiedniego biurka dla gracza, to kilka bardzo ważnych aspektów, które później wpływają na komfort naszej gry, ale również na poprawę naszego zdrowia przez popraną postawę ciała podczas jego użytkowania. Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom uda Ci się znaleźć wymarzone biurko gamingowe.

Artykuł reklamowy. Jeżeli rozważasz zakup biurka, zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy PYspace.pl.