Trzeba przyznać, że dość magicznie. Tegoroczne opady śniegu na terenie Arizony i Nowego Meksyku to nie było delikatne prószenie. Rezultatem są rozległe pustynne obszary pokryte białym puchem. 

Śnieg nie jest niczym niespotykanym w takich stanach jak Arizona i Nowy Meksyk o tej porze roku, ale z pewnością nie jest to coś, co dzieje się regularnie. Miejscowi spędzili więc trochę czasu na uwiecznianiu surrealistycznych widoków, którymi mogliby dzielić się na Twitterze czy Facebooku.

Pomimo niskich temperatur, kaktusy wydają się dobrze radzić z obecną pogodą. Na obszarach pustynnych, gdzie roślinność jest rzadka, temperatury w nocy mogą być niewiarygodnie niskie, więc kaktusy są do tego przyzwyczajone. Wraz z dużą ilością ujęć pokrytych śniegiem kaktusów i pustynnych krajobrazów, odwiedzający Wielki Kanion uwiecznili również ośnieżone szczyty oraz doliny.

Ludzie w śnieżnych częściach Arizony mogą spodziewać się nieco cieplejszej aury w nadchodzących dniach. Oczekuje się, że temperatury w Grand Canyon Village w Arizonie wzrosną do ok. 5 stopni Celsjusza, ale będzie to maksymalna wartość w ciągu następnych dwóch tygodni. Z kolei w nocy słupki rtęci spadną znacznie poniżej zera. Zima tak naprawdę niedawno się zaczęła, więc to zapewne nie ostatnia okazja do podziwiania śnieżnych krajobrazów na terenie USA.

[Źródło: bgr.com]

Czytaj też: Naukowcy nie wiedzą, dlaczego poziom lodu w Arktyce dramatycznie spadł

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!