WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Jak wyglądają finanse Amazona za pierwszy kwartał 2020?

Amazon własnie opublikował informacje na temat zarobków za pierwszy kwartał 2020 roku. Czy koronawirus mocno na nie wpłynął?

Przez trzy miesiące przychód firmy wyniósł 75,5 miliarda dolarów. Jest to wzrost aż o 26% rok do roku. Jest to też wynik większy od tego, jaki był zakładany w przewidywaniach (74,09 miliarda dolarów).

Czytaj też: Zobaczcie płyty Asus Z490 ROG

Zysk na akcję wyniósł 5,01 dolara, co minęło się z oczekiwaniami o 1,1 dolara. Akurat spadek tej wartości związany był ze znacznym wzrostem zatrudnienia oraz innymi kosztami związanymi z boomem na zamówienia online.

W drugim kwartale 2020 roku firm spodziewa się przychodu rzędu 75-81 miliarda dolarów. Będzie to wzrost 18-28% rok do roku. Co ciekawe takie przewidywania uwzględniają 4 miliardy dolarów kosztów związanych z pandemią.

Jak sami widzicie Amazon mocno zyskał na całej pandemii. Nie ma jednak co się dziwić – ludzie zamawiają co się da online stąd takie zmiany. Amazon jako jedna z nielicznych firm ma się dobrze i nawet zatrudnia nowe osoby – w ostatnich tygodniach było to aż 175 tysięcy pracowników tylko w USA. Firma też cały czas pracuje nad zwiększeniem swojej wydajności.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News