Reklama
aplikuj.pl

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD przed dziećmi?

dzieci AGD, sprzęt AGD a dzieci, zabezpieczenie sprzętu AGD

Z racji pandemii koronawirusa należy zostać w domu i jak najmniej z niego wychodzić. Jeśli macie dzieci to z pewnością zdajecie sobie sprawę, jakie mogą pojawić się problemy. W jaki sposób możecie zabezpieczyć przed nimi sprzęt AGD?

Sprzęt Samsung oferuje kilka ważnych rozwiązań. Pralki mają technologię AddWash, czyli dodatkowe drzwiczki pozwalające na dołożenie ubrania do bębna na każdym etapie prania. Oferują one blokadę bezpieczeństwa – otwierają się tylko, gdy jest to dla nas w pełni bezpieczne. Np. gdy w bębnie jest powyżej 50°C to trzeba poczekać, aż temperatura się zmniejszy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Wszystkie lodówki Samsung są wykonane z bezpiecznego, hartowanego szkła. W momencie stłuczenia rozsypuje się ono na tysiące drobnych kawałków pozbawionych ostrych krawędzie – nie można się nimi zranić. Lodówki mają też alarm, który poinformuje o pozostawieniu otwartych drzwi. Sprzęt Family Hub może też wysłać powiadomienie do aplikacji jeśli dziecko zostawi otwarte drzwi. Każdy domownik może mieć też spersonalizowany profil, dzięki czemu najmłodsi mogą mieć włączoną blokadę nieodpowiednich treści.

W przypadku piekarników z funkcją termoobiegu w chwili otwarcia drzwi jego wentylator się zatrzymuje. Chroni to przed podmuchem gorącego powietrza. W modelach z funkcja pyrolizy zastosowano blokadę drzwi podczas pracy.

Płyty indukcyjne mają system ostrzegający. Oferują one też dwustopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Mała litera h świeci się jeśli któraś ze stref ma powyżej 45°C, duża litera H wyświetla się powyżej 60°C. Warto wytłumaczyć to dzieciom, które powinny zrozumieć możliwe zagrożenia.

Czytaj też: Zadebiutował Asus ROG Zephyrus G14 z Ryzenem 9 4900HS i RTX 2060 Max-Q