Coraz więcej dzieci w bardzo młodym wieku otrzymuje swoje smartfony. Bez odpowiedniej kontroli mają one dostęp do praktycznie wszystkiego, co oferuje Internet. Jak w takim razie zabezpieczyć telefon, aby uchronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie?

Konto Google dla dziecka oraz Family Link

Google przewidziało zabezpieczenie dzieci i podczas dodawania nowego konta do smartfona można wybrać założenie konta dla dziecka. Procedura jest długa, ale nie ma w niej nic skomplikowanego. Należy podać informacje o dziecku, w tym dres email, wiem, imię, nazwisko itp. – standardowe dane. Następnie ustawiacie swoje konto jako administratora i ustalacie filtry – kontrolę rodzicielską w Google Play, filtr dla Chroma i przeglądarki. Od razu możecie zainstalować Family Link, dzięki któremu będziecie mogli wyłączyć niektóre aplikacje, a także kontrolować co dziecko robi.

Family link można zainstalować na urządzeniu dziecka oraz rodzica. Dzięki temu musicie akceptować każde pobranie aplikacji oraz wejście strony, które nie powinny być przeznaczone dla dzieci. Możecie zaakceptować dane aplikacje poprzez wpisanie swojego hasła do konta albo strony poprzez tylko aplikację. Daje to w pełni kontrolę nad tym, co robi dziecko oraz pozwala na zadbanie o jego bezpieczeństwo. Także, jeśli wpisze ono w Googlach hasło niedostosowane do jego wieku, to zwrócone wyniki zostaną przefiltrowane.

Google w zasadzie przygotowało rzecz, która w pełni ochroni Wasze dzieci i da Wam możliwość ich kontrolowania. Natomiast w sklepie Google znajdziecie jeszcze mnóstwo innych aplikacji, które dopełnią lub zastąpią Family Link.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!