WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Jak zainstalować aplikacje Google na Huawei Mate 30 Pro, Mate 30 i Honor 9X

Aplikacje Google nie są domyślnie instalowane na Huawei Mate 30 Pro, Mate 30 i Honor 9X. Jak je zainstalować samodzielnie? To proste!

Nowe telefony Huawei bez aplikacji Google’a

Huawei i Honor nie mogą instalować pakietu Google Mobile Services na swoich nowych telefonach. Sprawa dotyczy wszystkich telefonów począwszy od linii Huawei Mate 30 (Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 Lite) czy Honora 9X. Wszystkie wcześniejsze telefony nadal mają pełne wsparcie Google’a.

W praktyce oznacza to m.in. brak takich aplikacji Google’a jak:

 • Sklep Play,
 • Gmail,
 • YouTube,
 • Mapy,
 • Chrome,
 • Zdjęcia,
 • Dysk,
 • Muzyka Play,
 • Google Pay,
 • YouTube Music i inne.

Godne uwagi jest też to, że nie da się zainstalować aplikacji i gier kupionych w sklepie Google’a. Na telefonie nie znajdziemy w końcu ikonki Sklep Play.

Jak samodzielnie zainstalować aplikacje Google’a?

 1. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową w telefonie.
 2. Wpisz adres http://www.lzplay.net/
 3. Wybierz duży niebieski przycisk pobierania instalatora Google Services Framework.
 4. Pozwól na zainstalowanie aplikacji, by instalator umieścił w telefonie wszystkie niezbędne pliki i frameworki.
 5. Odszukaj aplikację Sklep Play / Google Play Store i uruchom ją.
 6. W razie problemów przy pierwszym uruchomieniu, wyłącz i włącz telefon, a następnie uruchom Sklep Play.
 7. Zaloguj się do sklepu korzystając ze swojego konta Google’a.
 8. Pobierz aplikacje, które są dla Ciebie potrzebne – nie musisz instalować programów Google’a, z których i tak nie korzystałeś.

Cały proces trwa około 5 minut i nie wymaga odblokowanego oprogramowania (tzw. root).

O metodzie

Powyżej opisana metoda została stworzona z myślą o telefonach Huawei i Honor sprzedawanych w Chinach. Aplikacje Google na Huawei i Honor sprzedawane w Chinach są od zawsze niedostępne. Mieszkańcy kraju od wielu lat zmuszeni są do wykonania tej prostej operacji, jeśli zależy im na usługach Google’a. W związku z powyższym, nie mamy do czynienia z jakimś świeżym wynalazkiem, tylko ze sprawdzonym sposobem.

Jak donosi Damien Wilde z 9to9Google, używa on tak wgranych aplikacji Google’a od chwili premiery Huaweia Mate 30 Pro, bez jakichkolwiek utrudnień. Działa nawet Google Pay, który w przypadku metod z rootem może odmówić posłuszeństwa. Cały proces instalacji możecie obejrzeć na poniższym filmie:

Czytaj też: Oficjalna premiera serii Huawei Mate 30

Godny uwagi jest fakt, że powyższy sposób na ominięcie ograniczeń nałożonych przez Donalda Trumpa nie jest certyfikowany przez Google’a. Chociaż dotychczasowe opinie są pozytywne, Google nie gwarantuje bezpieczeństwa tej metody. Same aplikacje, takie jak YouTube czy Mapy Google’a są już jednak w pełni bezpieczne – w końcu pobieramy je z serwerów Google’a.