WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Smartfony to mądre urządzenia. Można je zepsuć tapetą

Smartfon, czyli mądry-telefon to dzisiaj bardzo potężne urządzenia. Wydajne, z bardzo dużą mocą obliczeniową, które w zasadzie w wielu aspektach zastępując nam, co najmniej, komputer. Owe cuda techniki potrafią dużo, a zepsuć można je… ustawiając odpowiednią tapetę na ekranie.

W zasadzie co kilka tygodni w sieci pojawiają się nowe sposoby na zepsucie smartfonu. A to trzeba wysłać odpowiednią wiadomość, a to coś wpisać… I z naszego super-mądrego sprzętu robi się przycisk do papieru. Nowa metoda psucia sprzętu z Androidem to specjalna tapeta.

Na pierwszy rzut oka, obrazek jakich wiele. Ładnie pokolorowany widok na jezioro otoczone górami. Ale to nie obrazek jest tutaj winny, a profil kolorów zapisany w formie tekstowej. Ciężko powiedzieć, czy był to celowy zabieg, czy to zwyczajnie zbieg okoliczności, ale wywołuje on błąd systemu, który doprowadza do zapętlenia się urządzenia. Mówiąc wprost, telefon nie do końca wie co ma zrobić z obrazkiem, więc wczytuje go w nieskończoność.

Pierwotnie błąd pojawił się na smartfonach Samsunga i producent wie o tym od połowy maja, ale problem nie został jeszcze rozwiązany.

Jeśli chcecie uniknąć powyższego błędu, zwyczajnie nie ustawiajcie takiego obrazka na tapecie. Ale jeśli już koniecznie musicie zepsuć sobie telefon, możecie pograć grafikę z poniższego tweeta.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News