Amerykańscy naukowcy opracowali aplikację na smartfona, która może identyfikować typy bakterii w ciągu jednej godziny. Może ona znacznie przyspieszyć diagnozę oraz leczenie pacjentów.

Metoda opiera się na aparacie i zestawie diagnostycznym o nazwie smaRT-LAMP. Może on zostać wyprodukowany za mniej niż 100$, co jest bardzo niską kwotą. Podczas testów zestawu, zbadana została infekcja dróg moczowych u jednego z pacjentów. Okazało się, że badanie za pomocą smartfona nie jest narażone na fałszywie dodatnie wyniki oraz jest w pełni zgodne z tradycyjnymi metodami diagnostycznymi. Proces badania obejmuje rozbijanie próbki za pomocą wodorotlenku sodu, detergentu i ciepła. Otrzymany lizat łączy się z mieszaniną reakcyjną LAMP, która fluoryzuje w przypadku wyniku dodatniego. To właśnie na tym opiera się cały zestaw do diagnostyki.

Naukowcy twierdzą, że ich zestaw może posłużyć do identyfikowania wielu patogenów. Aplikacja jest skuteczna w diagnozowaniu na wczesnym etapie rozwoju choroby, co pozwala na szybkie wdrożenie odpowiednich metod leczenia.

MDMA zmniejsza lęk społeczny wśród osób z autyzmem

Źródło: https://newatlas.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!