WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jak zmienił się świat Far Cry 5 w Far Cry: New Dawn?

Świat Far Cry 5 spotkała apokalipsa. Jak teraz wygląda ta lokacja?

Seria Far Cry nie jest tytułem, który jest jakoś wybitny fabularnie. Z czasem jednak okazuje się, że nie pamiętamy dokładnie historii jakiegoś hitu dla pojedynczego gracza, a nasze przygody z serią Ubisoftu potrafimy przypomnieć sobie w środku nocy. To chyba właśnie ta prostota historii sprawia, że tak łatwo zapamiętujemy wszelkie wydarzenia czy postacii. Nagle świat gry z lokacji, która na pierwszy rzut oka wydaje się zapełniaczem do strzelania, zamienia się z czasem w miejsce, które wspominamy z sentymentem.

Czytaj też: Nowe materiały z Sekiro: Shadows Die Twice – zobaczcie walkę z wielkim wężem

Jeśli ktoś pokochał amerykańską Montanę z Far Cry 5 to na pewno nie mógł się doczekać tego, aby zobaczyć ją po apokalipsie. Co się stało z dawnymi bohaterami, jak wyglądają dawne lokacje? Na to drugie mamy odpowiedź. Serwis Kotaku porównało wiele miejsce z gry z „piątki” i z New Dawn. Oto porównanie wszystkich miejsc w grze, które wciąż istnieją po apokalipsie. Może „istnieją” to za dużo powiedziane, no ale ich gruzy wciąż tam są.

Przyznam, że Ubisoft naprawdę się postarał przy tworzeniu tych miejsc. Apokalipsa w wydaniu Ubisoftu sprawia, że świat jest jeszcze piękniejszy. Aż mi trochę szkoda, że nigdy nie jestem w stanie wytrzymać w tych grach dłużej niż kilka godzin.

Czytaj też: Szczegóły Days Gone – tego jeszcze nie wiedzieliście o grze

Źródło: kotaku.com