Reklama
aplikuj.pl

Jaką obudowę kupić do komputera?

Jaką obudowę kupić, obudowa do komputera

Wybór obudowy do komputera może przyprawić o ból głowy. W tym poradniku postaram się przedstawić Wam moim zdaniem kilka najciekawszych obudów na rynku. Mam nadzieję, że tekst da Wam odpowiedź na pytanie – jaką obudowę kupić?

Jaką obudowę kupić do komputera?

Krux Pallas

Cena: ok. 200 zł

Pierwsza z obudów bardzo zaskoczyła mnie w testach. Jest to stosunkowo tania konstrukcja, która mimo wszystko ma cztery wentylatory. Skutkuje to bardzo dobrymi wynikami temperatur podzespołów w testach. Obudowa mieści chłodzenia procesora o wysokości do 159 mm i karty graficzne o długości do 290 mm. Plusem jest także całkiem niezły system zarządzania okablowaniem oraz ciekawy wygląd. Całość ma jednak jedną wadę – podświetleniem wentylatorów nie można sterować.

SilentiumPC Regnum RG6V TG

Cena: ok. 270 zł

Kolejna propozycja jest dla osób, które oczekują świetnego przepływu powietrza, niskich temperatur, ale przy tym nie zależy im na podświetleniu. SilentiumPC Regnum RG6V TG wypada świetnie w testach i na pewno zapewni Waszym podzespołom odpowiednie chłodzenie. Maksymalna wysokość chłodzenia procesora to 162 mm, a długość karty graficznej to 360 mm. Jest tez sporo miejsca na zestawy AiO. W tej cenie ciężko o coś z lepszym przepływem powietrza. Pamiętajcie też, że możecie kupić obudowę w wersji z podświetleniem ARGB.

SilentiumPC Signum SG7V Evo TG ARGB

Cena: ok. 390 zł

Kolejna propozycja należy również do SilentiumPC. Polecam wersję z podświetleniem ARGB, ale na rynku jest też model bez niego. Obudowa dzięki czterem wentylatorom zapewnia znakomity przepływ powietrza. Wpływa też na to przód wykonany z siatki mesh. W obudowie zmieścicie chłodzenia procesora o wysokości do 178 mm i karty graficzne o długości do 420 mm. Skrzynka ma także mnóstwo miejsca na zestawu AiO – na górze nie będzie problemów z AiO 360 mm, podobnie na przodzie. Plus jest też świetny system zarządzania okablowaniem. W tej cenie jest to moja jak na razie ulubiona obudowa.

Be quiet! Pure Base 500DX

Cena: ok. 440 zł

Kolejna propozycja należy już do be quiet!. Obudowa charakteryzuje się łatwym montażem podzespołów, dobrym zarządzaniem okablowaniem czy świetnym przepływem powietrza. Dołączając do tego nienachalne dwa przednie paski ARGB, którymi można dowolnie sterować, otrzymujemy naprawdę świetną obudowę. Skrzynka imponuje też miejscem na podzespoły – zmieścicie w niej chłodzenia procesora o wysokości do 190 mm i karty graficzne o długości do 369 mm. Nie zabrakło też miejsca nawet na 360 mm chłodnicę z przodu. Obudowa jest też dostępna w wersji białej, co warto mieć na uwadze.

Fractal Design Define 7 Compact

Cena: ok. 520 zł

Define 7 Compact to obudowa, która wygląda bardzo klasycznie. Jest to w pełni zamknięta konstrukcja – nie ma nawet okna z boku. W sprzedaży jest jednak jej wiele różnych odmian kolorystycznych oraz tych z oknem – każdy znajdzie coś dla siebie. Obudowa charakteryzuje się świetną jakością wykonania, brakiem RGB oraz świetnym zarządzaniem okablowaniem. W Fractal Design Define 7 Compact zmieścicie chłodzenia procesora o wysokości do 169 mm i karty graficzne o długości do 341 mm. Warto też zwrócić uwagę na możliwości montażu AiO – na przodzie zmieści się do 360 mm, na górze do 240 mm. Obudowa ma także wyciszające maty, co jest tylko kolejnym jej plusem.

Fractal Design Era ITX

Cena: ok. 680 zł

Jeśli szukacie małej obudowy mieszczącej płyty mini ITX to propozycja od Fractala powinna Was w pełni zadowolić. Obudowa jest mała, ale można w niej zmieścić naprawdę spore podzespoły. Mowa tutaj o AiO 240 mm na górze czy kartach graficznych o długości do 295 mm zajmujących 2 sloty PCI. Jeśli chcecie skorzystać z tradycyjnego chłodzenia procesora to może mieć ono wysokość 120 mm. Obudowa jest dostępna w sporej ilości wersji kolorystycznych oraz z różnymi topami. Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych konstrukcji mieszczących płyty mini ITX na rynku.

NZXT H710i

Cena: ok. 800 zł

NZXT H710i to flagowa obudowa od tego znanego producenta. Charakteryzuje się ona świetnym wykonaniem oraz wyglądem. Nie zabrakło też dobrego zarządzania okablowaniem, miejsca na karty graficzne o długości do 413 mm oraz miejsca na chłodzenia o wysokości do 185 mm. W NZXT H710i zmieścicie też AiO do 360 mm na górze i z przodu. Warto też pamiętać o dopisku „i” w nazwie. Obudowa ma kontroler Smart Device V2, który może sterować wentylatorami oraz podświetleniem. Instalujecie oprogramowanie NZXT CAM i łatwo dopasujecie działanie sprzętu do własnych wymagań.

Cooler Master MasterCase H500M

Cena: ok. 870 zł

Kolejna obudowa wyróżnia się dwoma ogromnymi wentylatorami (200 mm) na przodzie. Mają one podświetlenie ARGB i są schowane za szkłem hartowanym (można je jednak wymienić na siatkę mesh). Z tyłu znajduje się dodatkowy wentylator (140 mm) – razem całość zapewnia niskie temperatury podzespołów. W obudowie zmieścicie chłodzenia procesora o wysokości do 190 mm i karty graficzne o długości do 412 mm. Nie zabrakło tez miejsca na chłodnicę do 360 mm na przodzie i na górze. Obudowę charakteryzuje też bardzo dobre wykonanie oraz sporo miejsca na okablowanie.

Fractal Design Define S2 Vision RGB

Cena: ok. 1150 zł

Na koniec pozostawiłem mojego faworyta. Fractal Design Define S2 Vision RGB to jedna z najlepszych obudów jakie miałem kiedykolwiek w testach. Ma ona cztery panele z hartowanego szkła, przy czym górny można zamienić na siatkę mesh przy montażu AiO. Obudowa także fenomenalnie wygląda – połączenie czerni z wentylatorami ARGB i paskiem ARGB robi genialne wrażenie. W Fractal Design Define S2 Vision RGB zmieścicie karty graficzne o długości do 440 mm, chłodzenia procesora o wysokości do 185 mm, czy AiO do 360 mm na przodzie i na górze. Obudowa cechuje się też świetnym wykonaniem oraz zarządzaniem okablowaniem. Bez problemów w obudowie złożycie tez customowe chłodzenie cieczą. Całość dostępna jest także w wersji Blackout – bez podświetlenie ARGB.