Reklama
aplikuj.pl

Ups! Qualcomm przypadkowo ujawnił, jaki chipset napędzi Nothing Phone (2)

Premiera Nothing Phone (2) to jeszcze dość odległa sprawa, ale wiemy już, że kolejny smartfon od Carla Pei będzie celował w wyższą półkę. Potwierdza to informacja, jaką ujawnił właśnie dyrektor Qualcommu.

Już jakiś czas temu Carl Pei zapowiedział, że Nothing Phone (2) będzie flagowcem, a to oznacza, że jego specyfikacja będzie odbiegała od tego, co pokazał nam pierwszy smartfon Nothing. Podczas zakończonych niedawno targów MWC 2023 firma ogłosiła zresztą, że na pokładzie nadchodzącego modelu znajdzie się układ Snapdragon z serii 8, co mocno zawęża wybór, bo Nothing mógłby postawić na najnowszego flagowca Qualcommu, albo na jego poprzednika w wersji podstawowej lub ulepszonej.

Właściwie nad tą kwestią nie musimy się już dłużej zastanawiać, bo jeden z dyrektorów firmy Qualcomm opublikował na Linkedin post, w którym gratulował Carlowi Pei opracowania Nothing Phone (2) z Snapdragonem 8+ Gen 1. Wzmianka o chipsecie została szybko usunięta, ale jak wiadomo — w internecie nic nie ginie.

Snapdragon 8+ Gen 1 nie jest co prawda najnowszym układem, ale trudno o nim powiedzieć, by był przestarzały. Nadal cechuje się świetną wydajnością i jest o wiele lepszy, niż Snapdragon 778G Plus, który znalazł się na pokładzie poprzednika. Poza tym, dzięki sięgnięciu po nieco starszy procesor, Nothing będzie mógł uniknąć dużych podwyżek w stosunku do Nothing Phone (1).