Reklama
aplikuj.pl

Jaki smartfon kupić w 2023?

smartfon trzymany w ręce

Nowoczesny telefon komórkowy to w gruncie rzeczy mały komputer. Najlepsze smartfony 2023 nie stanowią wyjątku. Co więcej, te urządzenia konkurują nawet z profesjonalnymi lustrzankami cyfrowymi. Są więc prawdziwym cudem technologicznym, który bez trudu zmieści się w torebce lub kieszeni. Który smartfon kupić? Na co zwrócić uwagę, szukając telefon dla siebie wśród topowych modeli? O tym poniżej.

Łączność na poziomie 5G

Dziś w internecie można bez trudu kupić smartfony 5G (szczegóły dostępne tutaj: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony). To ultra szybka sieć komórkowa, która powoli staje się standardem powszechnym na całym świecie. Choć nie wszędzie jest jeszcze dostępna i jej wdrożenie wymaga ulepszeń, telefony z możliwością 5G to dobra inwestycja. W końcu takie urządzenie kupuje się przynajmniej na parę lat, prawda? Za rok o tej porze – zwłaszcza w pobliżu dużych aglomeracji miejskich – dostępność 5G powinna być trochę inna.

Co daje sieć 5G? No cóż, to przede wszystkim fenomenalna moc transferu danych. Wysyłanie dużych załączników w wiadomości, wideo-czat na żywo w dobrej jakości, czy streaming filmów o rozdzielczości 4K. To niektóre z czynności, które stają się łatwiejsze na smartfonie dzięki wdrożeniu sieci 5G. Co więcej, będą one możliwe również na otwartej przestrzeni.

Potężny aparat fotograficzny w smartfonie

Robienie fenomenalnych zdjęć i nagrywanie filmów w jakości 4K na telefonie to w zasadzie norma. Od kilku lat producenci smartfonów ścigają się ze sobą, aby stworzyć jak najlepszy aparat przedni oraz tylny. Smartfony dostępne w 2023 to kolejne przyśpieszenie tego trendu. Najbardziej zaawansowane modele są dziś wyposażone w optykę godną kosmicznie drogich obiektywów oraz matryce przekraczające nawet 50 megapikseli. Do tego są wyposażone w czujnik głębi lub tryb rozpoznawania twarzy. Siłą rzeczy moc tych aparatów ma przełożenie na cenę. Tani smartfon nie będzie miał aż tak dobrej jakości zdjęć, jak drogi iPhone 14 PRO na przykład. Trzeba zatem precyzyjnie określić swoje priorytety. Aparat główny to niekoniecznie najważniejszy element urządzenia.

Czytnik linii papilarnych i bateria

Nowoczesne smartfony to bezpieczeństwo. Czytnik linii papilarnych ma na nie ogromny wpływ. Współczesne telefony komórkowe w wielu wypadkach oferują taką technologię wbudowaną w ekran dotykowy. To wygodne rozwiązanie, na które zdecydowanie warto zwrócić dzisiaj uwagę. Z powodzeniem zastępuje PIN i pozwala całkowicie ograniczyć dostęp do urządzenia w razie jego utraty. Przydaje się też podczas autoryzowania płatności z użyciem technologii NFC.

Inną ważną rzeczą jest pojemność akumulatora. Co ciekawe, nawet tanie smartfony mogą być dostępne z dobrą baterią do 5000 mAh, podczas gdy te naprawdę drogie mogą być pod tym względem słabsze. Jeśli więc pojemność baterii jest dla kogoś arcyważnym priorytetem, powinien on w pierwszej kolejności pominąć najnowsze smartfony z 5G albo super aparatami i sprawdzić, czy nieco starsze modele nie zapewniają dłuższej żywotności na jednym ładowaniu.

Pamięć wbudowana i Dual SIM

Jako że zdjęcia i dane przechowywane na smartfonach są coraz bardziej wymagające, dobre telefony dotykowe muszą zapewnić na to miejsce. Biorąc pod uwagę obecne standardy, 128 GB wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Nie warto sięgać za mniej. Warto zaś zainwestować w smartfon, który pozwala na dodatkową kartę pamięci.

A czy Dual SIM się opłaca? To już zależy. Zapracowany biznesmen może bardzo potrzebować takiej opcji. Student weterynarii niekoniecznie. W każdym razie na stronie https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony jest mnóstwo modeli z takimi możliwościami.

Artykuł partnera.