Reklama
aplikuj.pl

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w sali konferencyjnej?

stół konferencyjny POLO

Sala konferencyjna to ważne miejsce w każdym przedsiębiorstwie. Dlatego warto zadbać o to, aby odpowiednio ją wyposażyć i zaaranżować. Jeśli będzie w interesujący i wygodny sposób zaprojektowana, może stać się ośrodkiem życia biurowego i również znakiem firmowym. Czego nie może zabraknąć w dobrze wyposażonej sali konferencyjnej?

Ergonomiczne krzesła

W salach konferencyjnych pracownicy nierzadko spędzają nawet kilka godzin dziennie. Dlatego podobnie jak i w pozostałych pomieszczeniach biurowych, powinny znaleźć się tutaj ergonomiczne siedziska. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się profesjonalne krzesła konferencyjne. W przeciwieństwie do zwykłych krzeseł, znacznie lepiej podpierają one kręgosłup i są po prostu wygodne, Specjalistyczne krzesła konferencyjne są zazwyczaj wyściełane, dają mocne oparcie dla całego ciała. Niektóre krzesła konferencyjne mogą mieć podłokietniki (ale nie jest to wymóg, w przeciwieństwie do foteli biurowych), a także podstawki do notowania.

sala konferencyjna

Serce sali konferencyjnej: stół

W każdej sali konferencyjnej, niezależnie od jej wielkości, powinien znaleźć się odpowiednio dopasowany do potrzeb pracowników stół. W zależności od możliwości i wymagań względem tego mebla, można postawić na stół okrągły, większy, mniejszy , kwadratowy czy prostokątny. Zazwyczaj jednak najlepszym rodzajem mebla okazuje się stół konferencyjny składany, który można dopasować do wspólnej pracy kilku lub nawet kilkunastu osób.

W wyborze stołu konferencyjnego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, ile jest on w stanie udźwignąć. Blat powinien być na tyle wytrzymały, aby utrzymać kilka laptopów, segregatory z dokumentami, a niekiedy także talerze z jedzeniem. Współczesne stoły konferencyjne wysokiej jakości posiadają różne dodatkowe udogodnienia, takie jak kanały na kable, mediaporty, szklane wstawki, miejsca do umieszczenia napojów, specjalne kieszenie na smartfony etc. Oczywiście ergonomiczny stół konferencyjny powinien mieć blat umieszczony na odpowiedniej wysokości tak, aby zapewniać komfortową pracę i dyskusje.

fotel w sali konferencyjnej

Stół i krzesła to nie wszystko

Wygodne, ergonomiczne krzesła i stół są bez wątpienia najważniejszymi elementami wyposażenia sali konferencyjnej, jednak urządzając taką przestrzeń warto zwrócić uwagę jeszcze na parę kwestii. W sali konferencyjnej warto wygospodarować miejsce na odpowiednio duży ekran (lub miejsce, na które może być projektowany obraz z rzutnika), zaciemniające rolety i wygłuszającą, nadającą miękkości i komfortu wykładzinę. Jeśli sala konferencyjna ma przeszklone ściany, należy zadbać o prywatność osób biorących udział w spotkaniu i umożliwić im zasłonięcie przeszkleń. W sali konferencyjnej dobrze jest także umieścić kącik kawowy, a także tablicę z suchościeralnymi pisakami.

Jeśli potrzebujesz inspiracji i wsparcia w urządzeniu sali konferencyjnej, zwróć się do profesjonalnej firmy wyposażeniowej takiej jak Contino. Marka ta specjalizuje się w aranżowaniu wnętrz biurowych najwyższej jakości meblami ergonomicznymi. Pracownicy Contino z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą, jakie rozwiązania będą najlepsze dla twojego przedsiębiorstwa.

Artykuł sponsorowany.