Reklama
aplikuj.pl

Jakie są zalety i wady kosiarek akumulatorowych?

zalety i wady kosiarek akumulatorowych

Każdy ogród wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z jej elementów jest systematyczne koszenie trawy. Jest to konieczne, jeśli chce się, aby trawnik dobrze się prezentował, a trawa była utrzymana w dobrej kondycji. Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest wyłącznie przy wykorzystaniu dobrej jakości kosiarki. Dziś na rynku dostępne są różne modele tego urządzenia. Zauważyć można jednak, że dużą popularnością cieszy się zwłaszcza kosiarka akumulatorowa. Czym się charakteryzuje i jakie ma zalety i wady?

Czym jest kosiarka akumulatorowa?

Swoją budową i sposobem działania kosiarka akumulatorowa przypomina standardową kosiarkę elektryczną. To, co jednak różni ona urządzenia to brak kabla w modelu akumulatorowym. Model ten zasilany jest bowiem przez baterie. Takie rozwiązanie ma istotną zaletę. Korzystanie z kosiarki akumulatorowej nie wiąże się bowiem z żadnym ograniczeniem, jeśli chodzi o zasięg prac. Poza tym są to urządzenia cechujące się dużą wydajnością i dokładnością w strzyżeniu. Koszą bowiem niezwykle równo i precyzyjnie. Jak zatem widać, kosiarki akumulatorowe mają swoje zalety. Jest i zresztą znacznie więcej. Nie oznacza to jednak, że urządzenia te pozbawione są wad.

Jakie są zalety kosiarek akumulatorowych?

O zaletach kosiarek akumulatorowych już nieco powiedziano. Przede wszystkim wśród zalet na pewno wymienić trzeba brak kabla. Takie rozwiązanie sprawia, że pracując z taką kosiarką, nie ma się tak naprawdę żadnych ograniczeń co do obszaru, jaki chce się z kosić. Kosiarka elektryczna niestety takich możliwości nie daje. Musi być podłączona do źródła energii elektrycznej, a długość kabla ogranicza jej zasięg. Zaletą kosiarki akumulatorowej jest z pewnością również jej cicha praca. Dzięki temu trawnik kosić można nawet wcześniej rano bez żadnych obaw, że obudzi się sąsiadów. Przy kosiarce spalinowej jest to wręcz niemożliwe. Nie bez znaczenia jest także fakt, że jest to urządzenie ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia. Nie emituje bowiem żadnych spalin. Poza tym jest łatwa w obsłudze i tania w eksploatacji. Warto wspomnieć tu również o mobilności. Kosiarkę akumulatorową zabrać można ze sobą w dowolne miejsce. Tym bardziej że nie ważny ona dużo. Dodać jeszcze można, że dziś na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli kosiarek akumulatorowych. Oznacza to możliwość doboru takiego urządzenia, które najlepiej odpowiada na indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Jakie są wady kosiarek akumulatorowych?

Zacząć trzeba od tego, że zalet to urządzenie ma znacznie więcej w porównaniu z wadami. Jeśli chciałoby się jakieś wymienić, to wskazać trzeba głównie na dwie. Po pierwsze, kosiarka akumulatorowa nie sprawdzi się na każdym trawniku. Dostępne obecnie na rynku urządzenia o dużej mocy silnika pozwalają najczęściej na skoszenie trawnika o powierzchni ok. 1000 m2. Potem konieczne jest ponowne ładowanie baterii. Pod tym względem lepiej spisuje się kosiarka spalinowa. Nie da się jednak ukryć, że i tak jest to spory obszar. Wśród wad wskazać można jeszcze na żywotność baterii. Mają one bowiem swój termin eksploatacji, po upływie którego konieczna jest ich wymiana. Podkreślić jednak trzeba, że okres ten jest dość długi, bo wynosi ok, 5 lat, a ceny takich baterii nie są wysokie. Jak zatem widać, przewaga zalet nad wadami jest znacząca.

Artykuł partnera.