WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

W Japonii można kupić jednoosobową palarnię do biura

Wraz z nadejściem zimy, biurowi palacze stają w trudnej sytuacji. Żeby zaspokoić swoje potrzeby, potrzebują stosownej palarni w budynku, a jeśli ich firma takowej nie posiada, cóż, pozostaje marznąć na dworze. Japońscy inżynierzy pomyśleli o tym małym rynku i skonstruowali przenośne, jednoosobowe budki dla palaczy.

Pomysłodawcą oraz wykonawcą tej cudownej koncepcji jest firma inżynierska Ryonetsu. Mini-palarnie, które produkują, nadają się w sam raz na wstawienie do biura, blisko swojego miejsca pracy. Zatem ochota na papierosa może być zaspokojona nieopodal własnego biurka. Nie trzeba się za daleko od niego ruszać, co oczywiście skraca czas trwania „przerw na papieroska”. Dodatkowo projektanci pomyśleli o tym, że w pracy rozmowy przy „cygaretce” schodzą nad wyraz długo, stąd też kabina pomieści tylko jednego palacza. Co ciekawe budka posiada również klimatyzację, specjalny filtr oraz odświeżacz powietrza. Genialne!

cung_oaueaafckj

Czy rozwiązanie posiada wady? Tak, zdecydowanie jedną i to całkiem sporą, a mianowicie cenę wynoszącą 216 000 jenów (2100 dolarów amerykańskich – 8500 złotych). Koszta przesądzą o małej popularności tego rozwiązania, zwłaszcza w polskich biurach, bo pracodawcy nie będą ich zapewne zakupować dla swoich pracowników. Jednak jeśli boicie się mrozów i jesteście naprawdę zdesperowanymi palaczami, a w kieszeni macie wolne 8500 złotych, to budkę od Ryonetsu możecie kupić z własnej kieszeni.

źródło oraz jedno ze zdjęć: digitaltrends.com | zdjęcie nr 2: twitter.com