Nie raz mogliście już przeczytać u nas o ciekawych kaskach przeznaczonych zarówno na motocykle, jak i rowery, ale tak zaawansowanego cacka nie mieliśmy jeszcze okazji Wam przedstawiać. Poznajcie więc najnowszy produkt tajwańskiej firmy Jarvish, czyli kask Jarvish X-AR, który trafił właśnie na Kickstartera.

Ten jest wypakowany technologią do tego stopnia, że jestem w stanie zrozumieć cenę 899$ za najbardziej zaawansowany zestaw Jarvish X-AR. Ten ma coś z filmów Iron Man i nie chodzi tutaj o samo nawiązanie do asystenta Toniego Starka, ale HUDu, który jest w stanie wyświetlać informacje na tle realnego obrazu. Jednak jak to na kask przystało, produkty Jarvish są niebywale lekkie (1750 gramów), w których całe 350 gramów waży sprzęt odpowiedzialny za wyświetlanie wspomnianego interfejsu. Wiemy to akurat z tego, że firma postawiła na dwa modele kasku, gdzie ten najtańszy (399$) jest pozbawiony właśnie tej nowinki. Nie zmienia to jednak faktu, że pod kątem wagi obie wersje prezentują się imponująco, choć zawdzięczają to materiałowi (włókno węglowe), z jakiego zostały wykonane.

Jednak sam HUD to nie wszystko. Jarvish X-AR może pochwalić się również kamerą w Full HD nagrywającej na wbudowane 16 GB pamięci, które można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Obsługuje również asystentki oraz asystentów głosowych, ale dzięki aplikacji, z jaką łączy się na Androidzie albo systemie iOS. Wykorzystanie HUDu, które tutaj nazywa się trybem X-AR i przyjmuje postać zsuwanego modułu, sprowadza się do wyświetlania informacji pokroju prędkości (wbudowany GPS robi swoje), kompasu, aktualnego czasu, połączeniach telefonicznych, czy stanu baterii.

Czytaj też: Hudway Sight zapewni HUD Twojemu kaskowi

Źródło: Kickstarter

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej