WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jeden z dealerów Forda oferuje 1000-konnego Mustanga GT

Przedstawicielstwo w stanie Ohio raz jeszcze pokazało, że można tanio podrasować Mustanga i oferować go na masową skalę. Oto Project M, którego owocem są 1000-konne modele Mustanga GT.

Mowa dokładnie o dealerze Liban Ford, które w ramach Project M oferuje Mustanga GT w cenie 54995 dolarów, ale nie takiego zwyczajnego, bo podkręconego do 1000 koni mechanicznych.

Ten Mustang GT jest wyposażony w pakiet Performance Level 1 i automatyczną skrzynię biegów albo z doładowaniem Whipple 3.0 piątej generacji, albo procharger D1X drugiego stopnia. Nie zabrakło też ulepszonych świec zapłonowych, wtryskiwaczy paliwa, czy większej chłodnicy w połączeniu z wyższej jakości termostatem i ulepszoną pompą paliwa. Układ ten wytwarza 1000 koni mechanicznych w korbie na benzynie E85.

Lebanon Ford twierdzi, że samochód będzie również wyposażony w inne koło pasowe doładowania i osobną melodię ECU dla tych, którzy wolą prowadzić samochód na 93 oktanach lub nie mają dostępu do E85. Firma twierdzi, że ta konfiguracja powinna być dobra na około 800 koni mechanicznych przy korbie, z tymi samymi ulepszeniami.

Jeśli z kolei klienci nie chcą pakietu wydajności, czy automatycznej skrzyni biegów, to Lebanon Ford szacuje, że mogą otrzymać tak podkręconego Mustanga GT już za 50000$.

ŹRÓDŁO: Road and Track