WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jeden z najrzadszych samochodów Porsche trafi wkrótce na aukcje

Jeśli typową dwumiejscową wersję samochodu wyścigowego Porsche 718 RSK Spyder z lat 50. uważasz za powszechną, to wkrótce dostaniesz okazję na kupno istnego białego kruka na rynku. Podczas imprezy Monterey Car Week dom Bonhams zlicytuje jeden z najrzadszych modeli Porsche. 

Czytaj też: Kultowa scena z „Za szybcy, za wściekli” kosztowała wiele

Mowa dokładnie o 718 RSK Spyder z 1959 roku, który według Bonhams jest jednym z czterech zbudowanych egzemplarzy z siedzeniem montowanym na samym środku. Ze względu na to Porsche podniosło boczne lusterka o kilka centymetrów dla lepszej widoczności i przerobiło przednią szybę, aby dostosować się możliwie najlepiej do pozycji kierowcy.

718 był bezpośrednim następcą Porsche 550 Spyder. Sportowa rama podwozia, lżejsze nadwozie i mocniejszy silnik sprawiły, że był niezwykle udany w tamtejszym okresie i pozostaje jednym z najbardziej pożądanych modeli Porsche. Ten konkretny samochód wygrał Grand Prix Leopoldville w Belgii z Christianem Goethaisem za kółkiem i wyścig Buenos Aires 1000 KM. Nadal ma również wszystkie oryginalne elementy, co jest oczywiście ważne.

Jego zlicytowanie odbędzie się 15 i 16 sierpnia bieżącego roku, a do tej pory nikt nie posunął się do cenowej spekulacji. Wcześniej jednak ten sam samochód sprzedał się za 3 miliony dolarów, więc oczekujemy dziś nawet 4.

Czytaj też: Ostatnia Corvette C7 sprzedała się za majątek

Źródło: Road and Track