Reklama

Jedno pytanie, które zaważyło na tym, że George R. R. Martin zgodził się na ekranizację “Gry o Tron”

Anegdota o pierwszym spotkaniu popularnego pisarza z hollywoodzkimi producentami krążyła wśród fanów już od pewnego czasu, opowiadana np. podczas paneli dyskusyjnych na różnorakich zjazdach. Warto ją jednakże przytoczyć, bo jest dowodem na to, że nigdy nie wiadomo który czynnik podczas takich “negocjacji kwalifikacyjnych” zaważy na tym, że ktoś zgodzi się na wspólną pracę.

George R. R. Martin wspomina, że negocjacje dotyczące ekranizacji jego cyklu książek trwały dość długo, bo kilka godzin, lecz jak sam twierdzi w najnowszym wywiadzie, jedno jedyne pytanie które zadał Davidowi Benioffowi i Danielowi Weissowi, przekonało go o podjęciu współpracy. Pytanie, które miało sprawdzić czy rozmówcy znają jego twórczość, świat Westeros i zaludniające go postacie.

david-and-dan

Ci zdali test śpiewająco, zaś reszta stała się historią. Produkcja “Gra o Tron” okazała się chyba najpopularniejszym serialem jaki kiedykolwiek nakręcono. A jak brzmiało pytanie?

“Kim jest matka Jona Snowa?”

Fragment wywiadu możecie zobaczyć w wersji oryginalnej TUTAJ.

Miłośnicy serialu wiedzą, że jest to jedno z ciekawszych pytań, bo w książkach George’a R. R. Martina nie ma na nie jak dotąd odpowiedzi. Są tylko spekulacje i hipotezy wysuwane przez fanów. A Wy macie swoją teorię?

[źródło: businessinsider.com, zdjęcia: comicbookmovie.com]