Do licznych ofert na licytacjach dla fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączyło fenomenalnego, bo zmodowany zestaw komputerowy z peryferiami, za jaki odpowiada Jakub Malec, którego możecie kojarzyć z programu Tech – To Logiczne. Ten nawiązał współpracę ze Staszkiem „Tipsem” Wiertelakiem, który praktycznie żyje swoim hobby „w modowanie”. 

Aukcja ma oczywiście charakter charytatywny, ale w jej ramach szczęśliwy zwycięzca licytacji, która zakończy się 16 stycznia otrzyma kawał kompa z naprawdę górnej półki. Na zestaw składają się bowiem komponenty o łącznej wartości (według autorów) 22 tysięcy złotych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ sam duet w postaci procesora Intel Core i9-9900K i karty graficznej AORUS GeForce RTX 2070 w połączeniu z customowym systemem chłodzenia kosztuje niemało. Sprzęt zapewniła głównie firma Gigabyte, darując przedstawicieli ze swojej gamingowej marki AORUS, a nawet dorzucając cały zestaw peryferiów.

Całość dopełnia oczywiście zmodernizowana obudowa AORUS AC300W R2, która przybrała świąteczne wręcz barwy, ale z myślą o WOŚP. Zaawansowanie całego projektu i wkład pracy, jaki Tips musiał włożyć w jego wykonanie, widać zwłaszcza przy szczegółach pokroju przemalowanej obudowy systemu chłodzenia oraz wewnętrznej osłony panelu I/O. Licytacje znajdziecie tutaj i pamiętajcie – wszystkie sprzedane na aukcji przedmioty dorzucą kolejne złotówki do już 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj też: Polak stworzył fenomenalną modyfikację Xbox One X inspirowaną Falloutem 76

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej