Reklama
aplikuj.pl

Jeff Bezos rezygnuje ze stanowiska szefa Amazona i poleci w kosmos

Jeff Bezos, telefon Jeff Bezos, smartfon Jeff Bezos, dane Jeff Bezos, arabia saudyjska Jeff Bezos, szpiegowanie Jeff Bezos,

Od wczoraj Amazon ma nowego szefa – Andy’ego Jassy. Czym zatem zajmie się Jeff Bezos? Miliarder na brak zajęć nie może narzekać.

Jeff Bezos ustępuje z funkcji szefa Amazona po prawie 30 latach

Zaczęło się od internetowej księgarni, a obecnie, Amazon jest już gigantem e-commerce, a także zajmuje się wieloma innymi dziedzinami, takimi jak kinematografia. Do tej pory na czele firmy stał Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie. Jednak od wczoraj, 5 lipca, na stanowisku szefa Amazona zastąpił go  Andy Jassy, który do tej pory zarządzał Amazon Web Services.

Czytaj też: Rejestracja na Politechnikę Poznańską z aplikacją mObywatel

Bezos zaś zajmie się innymi swoimi projektami. Nadal też będzie miał wpływ na to, co dzieje się w Amazonie, a jego zdanie będzie brane pod uwagę. Miliarder jednak chce skupić się na rozwoju Blue Origin, kosmicznej firmy, a także na przedsięwzięciach dotyczących problemu bezdomności i nie tylko. Pole do popisu ma ogromne, ale najpierw… poleci w kosmos.

Czytaj też: Obłok gazu większy niż Droga Mleczna znajduje się pomiędzy galaktykami

Jeff Bezos, wraz ze swoim bratem Markiem już 20 lipca znajdą się na pokładzie należącej do Blue Origin rakiety i kapsuły. Będzie to jednocześnie pierwszy lot załogowy New Shepard, potrwa on 11 minut, a miliarder z bratem będą mogli przez 3 minuty pobyć w stanie nieważkości wznosząc się przeszło 100 km ponad poziom morza.