WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jeśli ciągle używasz Windows 7 to możesz mieć problem z AMD Ryzen

Starsze systemy są coraz słabiej wspierane przez producentów. Jest to po części zrozumiałe, wszak trzeba aktualizować swoje oprogramowanie. Jednakże w oczach wielu osób Windows 10 wcale nie jest lepszy od Windowsa 7. Zmusić ludzi na przejście na nową wersję chce AMD, który zapowiedział, że Windows 7 będzie działał na procesorach AMD Ryzen jednakże nie będzie on w pełni wspierany.

Redaktorzy serwisu PCWorld rozmawiali na ten temat z firmą. I rzeczywiście nowe procesory zostały przetestowane i zatwierdzone na systemy Windows 7 i 10. Jednakże tylko ten drugi otrzyma sterowniki i wsparcie. Co ciekawe dzieje się tak mimo otrzymania walidacji dla tego pierwszego. Oznacza to, że Windows 7 będzie działał na Ryzenach jednakże jeśli pojawią się jakieś błędy, problemy to nie zostaną one naprawione. Co więcej niektóre funkcje wymagające poprawek w ogóle nie będą działały na tym systemie.

Oczywiście wina leży po stronie AMD, jednakże na pewno na tą decyzję miał wpływ fakt, że Microsoft skończył wsparcie dla tego systemu. Oczywiście producenci płyt głównych dalej będą dostarczali odpowiednie oprogramowanie więc może oni jakoś rozwiążą tą sprawę.

Źródło: http://www.eteknix.com/