Książka przygotowująca ludzi do apokalipsy? No cóż, może na takie naciągane dzieło nie zdecydował się Clint Emerson, czyli były członek sił Navy Seal, ale napisał, a raczej wymyślił zbiorek zagadek, które mają za zadanie utrzymać umysł czytelników w jak najlepszej kondycji.

Jak to mówi wielu, mózg jest jak mięsień, jeśli jest nieużywany, to obumiera. Książka Deadly Skills Puzzle and Activity Book skupia się na rozwinięciu u ludzi umiejętności analizy i obserwacji, ale jest kierowana nie głównie do „typowych Kowalskich”. Emerson stworzył ją z myślą o osobach cierpiących na urazowe uszkodzenia mózgu i PTSD, weteranach oraz członkach personelu wojskowego. Jego cel był prosty i sprowadzał się do stworzenia „narzędzia do regeneracji i ogólnego poprawienia stanu i zdrowia mózgu”.

181 łamigłówek w książce wykorzystuje rzeczywiste scenariusze, które może napotkać w swoim życiu wiele grup społecznych. Mowa o sportowcach, personelu wojskowym i typowych liderach, którzy w kryzysowych sytuacjach biorą na swoje barki ciężar wyprowadzenia grupy z patowej sytuacji. W teorii wyglądają na proste, ale kryje się za nimi pewien indywidualny cel. Spójrzcie poniżej na jedną z nich:

W tej zagadce ludzie muszą wskazać wszystkie namioty na planszy, a jej opis brzmi następująco:

Każde drzewo ma jeden namiot powyżej, poniżej lub za nim. Żaden namiot nie może znajdować się na placu dotykającym innego namiotu (nawet po przekątnej). Liczby obok każdego wiersza i kolumny informują o liczbie namiotów w tym wierszu lub kolumnie. Czy możesz znaleźć wszystkie namioty?

Sprawdźcie sami, a Wasz wynik porównajcie z odpowiedzią.

Czytaj też: Google pokazało skutki zaakceptowania osławionego ACTA 2.0

Źródło: Popular Mechanics

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej