Reklama
aplikuj.pl

Jeśli kogoś lubisz, daj mu dobry prezent. Trzy propozycje marki Sennheiser

Zimowe wieczory sprzyjają słuchaniu muzyki, podcastów czy oglądaniu dobrych filmów. To dobry czas, żeby sprawić sobie lub komuś bliskiemu prezent w postaci dobrej pary słuchawek nausznych albo dousznych. Do wspólnego seansu przed telewizorem przyda się też soundbar, który podbije wrażenia dźwiękowe. Poniżej prezentujemy 3 propozycje prezentowe uznanej marki Sennheiser. 

Niemiecka marka Sennheiser od 75 lat jest synonimem produktów audio o wysokiej jakości. w portfolio producenta znajdziemy słuchawki, mikrofony, mikrofony bezprzewodowe, systemy odsłuchowe, systemy konferencyjne i informacyjne, a także produkty z branży lotniczej i audiologii.

Bezprzewodowe słuchawki wokółuszne MOMENTUM 4 Wireless

Czwarta generacja wokółusznych słuchawek z topowej konsumenckiej rodziny MOMENTUM, to jednocześnie drugiej podejście do modelu z transmisją bezprzewodową (tym razem Bluetooth 5.2). Słuchawki mieszczą przetworniki o średnicy 42 mm z pasmem przenoszenia od 6 do 22 000 Hz i zostały wyposażone w adaptacyjny system redukcji szumów. Tzw. tryb przezroczystości pozwala słyszeć zewnętrzne dźwięki bez zdejmowania słuchawek. Wystarczy jedynie nacisnąć dotykowy panel sterujący na prawej muszli.

Darmowa aplikacja mobilna Sennheiser Smart Control (Android, iOS) umożliwia zdefiniowanie gestów oraz określenie innych parametrów pracy urządzenia. Słuchawki mimo solidnej wagi prawie 300 gramów, są praktycznie nieodczuwalne po założeniu na głowę. Wbudowana bateria wystarcza na max. 60 godzin słuchania (przy połączeniu Bluetooth i włączonym ANC), a funkcja szybkiego ładowania przez port USB-C przez 10 minut daje dodatkowe 6 godzin pracy.

MOMENTUM 4 Wireless obsługują kodeki SBC, AAC, aptX oraz aptX Adaptive. Po zdjęciu lub założeniu słuchawek na głowę aktywuje się funkcja inteligentnej pauzy/rozpoczęcia odtwarzania. Względem poprzednika, który charakteryzował się stylistyką retro, obecna generacja nawiązuje do nowoczesnego designu. Naturalną skórę i stal zastąpiły sztuczne tworzywa.

Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe MOMENTUM True Wireless 3

Propozycja dla fanów słuchawek dokanałowych z aktywną redukcją szumu. MOMENTUM True Wireless 3 otrzymujemy w zestawie z ładującym obitym materiałem etui. W komplecie mamy również cztery rozmiary silikonowych wkładek i trzech pierścieni usztywniających słuchawki w uszach. W każdej słuchawce umieszczono trzy mikrofony z funkcją redukcji szumu (ANC). Co ciekawe, słuchawki można używać pojedynczo jako zestaw do rozmów.

Etui ze słuchawkami można ładować bezprzewodowo za sprawą wsparcia dla technologii Qi. Swoistym sercem słuchawek MOMENTUM True Wireless 3 są dynamiczne przetworniki Sennheiser TrueResponse o średnicy 7 mm i paśmie przenoszenia od 5 do 21 000 Hz. Urządzenie obsługuje kodeki SBC, AAC, aptX oraz aptX Adaptive. Na jednym ładowaniu słuchawki mogą pracować ok. 28 godzin (z wykorzystaniem etui jako powerbanku). Certyfikat IPX4 gwarantuje ochronę sprzętu przed zachlapaniami.

Dostrojenie brzmienia słuchawek do własnych preferencji zapewnia aplikacja mobilna Sennheiser Smart Control. Co ciekawe, już na start MOMENTUM True Wireless 3 są nieco bardziej przystępne cenowo od swoich poprzedników.

Soundbar do telewizora AMBEO Soundbar Plus

Kiedy rozglądamy się za soundbarem do telewizora, Sennheiser nie jest pierwszą firmą, która przychodzi do głowy. Tymczasem w 2019 roku na rynku zadebiutował pierwszy taki produkt w portfolio marki. W wielu magazynach branżowych AMBEO Soundbar Max został uznany za najlepszy soundbar na rynku, deklasując dużo popularniejsze produkty konkurencji. Ze względu na swoją wysoką cenę oraz duże gabaryty nie jest jednak dla każdego. 

Dlatego polecamy Waszej uwadze nowość od Sennheisera. To nieco bardziej przystępny cenowo soundbar średniej wielkości – AMBEO Soundbar Plus. Urządzenie o wymiarach 105,1 x 7,7 x 12,1 cm (ze stopkami) waży 6,3 kg. W środku mieści łącznie dziewięć głośników: dwa 4-calowe głośniki niskotonowe (przetwornik stożkowy z celulozy) oraz siedem 2-calowych głośników szerokopasmowych (przetwornik pełnozakresowy z aluminiowym stożkiem). Całkowita moc audio soundbara wynosi 400W (RMS), a pasmo przenoszenia – od 38 do 20 000 Hz.

Technologia wirtualizacji dźwięku zapewnia wrażenia z odsłuchu systemu kina domowego 7.1.4. Soundbar jest kompatybilny z Dolby Atmos, DTS:X, MPEG-H oraz 360 Reality Audio. Wbudowane w AMBEO Soundbar Plus mikrofony kalibrujące pozwalają automatycznie dostosować pracę soundbaru do konkretnego pomieszczenia. Kalibracji można dokonać z poziomu urządzenia lub aplikacji mobilnej Sennheiser Smart Control w telefonie. W ten sposób wokół słuchacza ustawiane jest siedem wirtualnych głośników oraz dodatkowe cztery nad jego głową. 

Urządzenie komunikuje się przez Bluetooth, obsługując protokoły Apple AirPlay 2, Spotify Connect, TIDAL Connect z wbudowanym Dolby Atmos i Google Chromecast. Do AMBEO Soundbar Plus można podłączyć zewnętrzny subwoofer. Z tyłu znajdziemy porty Aux (stereo RCA), 2 x HDMI in 2.0a, HDMI eARC (2.1), złącze optyczne S/PDIF o częstotliwości próbkowania do 192 kHz, port USB typu A oraz gniazdo Ethernet.