Reklama
aplikuj.pl

Jest mod dodający głos bohaterowi Skyrim!

skyrim

Czyżby czekała nas epoka nowych modów do gier wideo? Sztuczna inteligencja po raz kolejny pomaga przy modyfikowaniu gier w sposób, o którym jeszcze niedawno byśmy nawet nie pomyśleli. Oto, co dodano do Skyrim!

Smocze Dziecię ma głos w Skyrim!

Kilka lat temu technologia upscalingu wykonywanego przez sztuczną inteligencję pozwoliła moderom w łatwy sposób poprawiać jakość tekstur starych gier. Dziś SI rozwinęło się tak bardzo, że tworzy już własne obrazy, a do tego potrafi naśladować czyiś głos.

Czytaj też: Chcecie winyl z muzyką z Hogwarts Legacy? Za późno

Jeden z graczy odkrył, że może wykorzystać SI w sposób, który zwykle był używany do internetowych filmików-przeróbek. Sztuczna inteligencja po wprowadzaniu tekstu może naturalnym głosem odczytać treść, więc autor moda do The Elder Scrolls V Skyrim postanowił napisać SI ponad 7000 linii dialogowych damskiej wersji Smoczego Dziecięcia.

Efekt możecie zobaczyć powyżej! Teraz grając kobiecą postacią, odczytuje ona dialogi, które wcześniej samemu role-playowaliśmy w głowie. Modyfikację znajdziecie pod tym linkiem. Pamiętajcie, że działa ona tylko z wersją gry o nazwie Skyrim Special Edition.