Już w grudniu pojawiły się pierwsze doniesienia, jakoby Intel chciał włączyć w swoje rozwiązania układy graficzne od AMD. Informacja ta była uważana była za plotkę, przecież dwóch wielkich konkurentów nie może zacząć współpracować. Okazuje się jednak, że jest to prawda, a pierwsze zintegrowane układy mogą trafić do sprzedaży nawet w tym roku.

Całość została opisana na forum Hard|OCP przez osobę, która ma dobre kontakty z obiema firmami. Całe grafiki mają być dostarczane przez AMD. Tak w ogóle to taka idea wyszła z faktu, że Intel kończy współpracę w marcu z Nvidią i poszukiwał nowego partnera. AMD ma gotowe rozwiązania więc czemu by ich nie wykorzystać?

Póki co niewiele jeszcze wiadomo o procesorach Intela z kartą od AMD. Na pewno Radeon będzie oddzielony od procesora- będzie więc to konstrukcja typu multi-chip module (MCM).  Produkt będzie też kierowany na rynek konsumencki a nie do różnych prac, czy stacji roboczych. W tej całej sprawie jest jeszcze jeden ciekawy fakt- źródło mówi, że możliwe jest jeszcze większe zacieśnienie współpracy pomiędzy obiema firmami. Na czym to ma polegać? Pewnie z czasem się dowiemy.

Źródło: https://www.techpowerup.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej