Reklama
aplikuj.pl

Smartfon Vivo z klapką? Już wiemy, jak może wyglądać Vivo X Flip

Vivo X Fold

Zaledwie wczoraj Oppo zaprezentowało swój pierwszy smartfon z klapką, poszerzając konkurencję dla Galaxy Z Flip. Wygląda na to, że Vivo również pracuje nad takim modelem, który ma nosić nazwę Vivo X Flip.

Znany leaker Digital Chat Station dostarczył nam tym razem informacji na temat rzekomo powstającego składanego smartfona z klapką od Vivo. Nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy wzmianki na ten temat, ale tym razem prócz drobnych szczegółów specyfikacji mamy też render i szkic. Vivo X Flip o konstrukcji typu clamshell ma wyróżniać się okrągłym modułem aparatu z czterema sensorami i potrójną lampą błyskową umieszczoną po prawej stronie tylnej obudowy. Nie zabrakło oczywiście logo firmy Zeiss, która miałaby współpracować przy ulepszeniu możliwości fotograficznych urządzenia.

Pod modułem aparatu znajduje się natomiast prostokątny wyświetlacz zewnętrzny, podobny wielkością do tego z Motoroli RAZR 2022. Niestety, specyfikacja urządzenia, jaką dostarczył nam leaker ogranicza się jedynie do procesora, którym w Vivo X Flip miałby być Snapdragon 8+ Gen 1. Szczegóły ekranu czy aparatów nie są znana, ale warto zauważyć, że jeśli faktycznie Zeiss „maczałby palce” przy aparatach, byłoby to bardzo interesujące. Dotychczas składane smartfony raczej nie wyróżniały się pod względem fotograficznym.

Mówi się, że premiera pierwszego składanego smartfona z klapką od Vivo odbędzie się już na początku 2023 roku. Jeśli to prawda, kolejne tygodnie powinny przynieść nam więcej informacji na jego temat.