Reklama

Już wkrótce będzie można odblokować Windows 10 przy pomocy smartfona

Taką funkcję będą oferowały telefony Samsung, wyposażone w czytnik linii papilarnych. Wszystko dzięki aplikacji Flow, która ułatwiała życie posiadaczom tabletów już od jakiegoś czasu – chodziło o model Galaxy TabPro S z systemem Windows 10. Teraz przyszedł czas na kolejną platformę – PC.

Proces odblokowywania jest banalnie prosty i nie wyróżnia się niczym w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Należy przyłożyć palec do czytnika, który analizuje linie papilarne użytkownika. Następnie smartfon decyduje, czy przyznać dostęp do systemu i przekazuje te dane do kompatybilnego urządzenia (obecnie – do Galaxy TabPro S).

Sytuacja ulegnie zmianie już w kwietniu, kiedy to zostanie wydana najnowsza aktualizacja o nazwie Windows 10 Creators Update. Dokładna data nie została jeszcze ujawniona, a sama informacja o wprowadzeniu Flow na komputery również nie jest w stu procentach pewna. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak, że tak właśnie się stanie. Funkcja nie będzie zapewne rewolucją jeśli chodzi o komputery, ale stanowi całkiem ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy urządzeń Samsunga, którzy na swoich komputerach korzystają z Windows 10.

[Źródło i grafika: theverge.com]