Reklama

Kamper Darc Mono sięga po włókno węglowe i nie boi się niczego

Kamper Darc Mono

Niemiecki startup Darc, o którym nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, postanowił ujawnić światu swój kamper Darc Mono. Ten potrafi przyciągnąć sporo uwagi.

Oto kamper Darc Mono

Swoje życie kamper Darc Mono rozpoczął na bazie pełnowymiarowego podwozia Iveco Daily 4×4 z 2021 roku, któremu firma zapewniła charakter wyścigów Dakar i znacznie bardziej ostry wygląd i wyższe możliwości. Mowa o niestandardowym zawieszeniu adaptacyjnem od KW Automotive, zestawie aluminiowych felg z 37-calowymi oponami terenowymi, 10-tonowej wciągarce, czy rurowej kierownicy ze stali.

Darc Mono to też technologia prosto z Formuły 1, która buduje 420-centymetrową strefę mieszkalną w formie nadwozia samonośnego z włókna węglowego. To ponoć zapewnia kamperowi “bezprecedensową” wytrzymałość, niższą wagę oraz zaawansowaną izolację termiczną i akustyczną.

Podczas gdy wygląd zewnętrzny jest szorstki i agresywny, wewnątrz kamper Darc Mono oferuje przyjemną atmosferę w przestronnym wnętrzu, zaprojektowaną zarówno przez architektów, jak i poszukiwaczy przygód. Nie zabrakło łóżka, panoramicznego widoku dookoła, czy części jadalnej.

Finalnie, choć kamper Darc Mono nie posiada ogłoszonych cen, zamówienia ruszą już w marcu, a dostawy w sierpniu. Więcej na jego temat przeczytacie tutaj.