Reklama
aplikuj.pl

Kanał TVP 4K ruszył szybciej, niż planowano. Ale i tak to niczego nie zmienia

Okazuje się, że planowane na 11 czerwca uruchomienie kanału TVP 4K zostało przyspieszone. Mając kompatybilny telewizor już możesz go odbierać.

Kanał TVP 4K jest już dostępny

11 rozpocznie się EURO 2020, czyli wyczekiwane przez fanów sporu Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Z tej okazji nadawca miał w tym dniu uruchomić specjalny kanał TVP 4K, by widzowie mogli cieszyć się najwyższą jakością transmisji w 4k, a do tego jeszcze z dźwiękiem Dolby Atmos. Okazuje się jednak, że jego uruchomienie nieoczekiwanie przyspieszono.

Zamiast ruszyć 11 czerwca, ruszył on wczoraj, 9 czerwca i jest już dostępny dla posiadaczy telewizorów obsługujących standard DVB-T2/HEVC. Odbierać go można również za pomocą specjalnego dekodera. Jednak wcześniejsze uruchomienie TVP 4K nie wiąże się z niczym dodatkowym, bo nie są prezentowane na nim żadne treści prócz planszy informacyjnej.

Czyli choć jest już dostępny, to właściwie i tak na to, by coś na nim obejrzeć musimy poczekać do 11 czerwca, kiedy to ruszy EURO 2020. Jacek Kurski, prezes telewizji publicznej oświadczył, że kanał będzie dostępny za darmo, więc nie trzeba będzie za nic płacić, by wygodnie i w świetnej jakości obejrzeć piłkarskie zmagania. Nadawanie na kanale TVP 4K zakończy się wraz z Mistrzostwami Europy – 11 sierpnia.

 Canal+ Polska, UPC, Orange, Toya Asta-Net i Inea potwierdziły już, że kanał znajdzie się w ich ofertach. pamiętajcie tylko, że do oglądania meczów w 4K potrzebny jest odpowiedni telewizor.