Reklama

Kapsułka odchudzająca aktywowana przez magnes

kapsułka, odchudzanie kapsułka, endopil, odchudzanie poprzez kapsułkę, pełny żołądek

Od kilku lat znane są metody chudnięcia polegające na połykaniu kapsułek zapewniających uczucie sytości. Jednakże do tej pory musiały być one aktywowane przez cewnik – nowe podejście całkowicie zmienia ten proces.

Kapusłka EndoPil zaprojektowana została przez naukowców z Nanyang Technological University w Singapurze. Jest ona żelatynowa i posiada pusty balon oraz wewnętrzną mini-kapsułkę, w której znajduje się system napełniający balon.

Czytaj też: Sieć neuronowa jest w stanie pisać artykuły naukowe

Po połknięciu i popiciu szklanką wody żelatyna rozpuszcza się uwalniając balon. Za pomocą magnesu o szerokości 5 cm jest się w stanie z zewnątrz zdalnie otworzyć zawór magnetyczny, który napełni balon. Dzieje się tak dzięki rozpoczęciu mieszania nieszkodliwego kwasu z solą, które do tej pory były osobno przechowywane. Po wymieszaniu tworzą one dwutlenek węgla, który napełnia balon.

Po trzech minutach ma on już 120 ml gazu i unosi się na szczyt żołądka, dzięki czemu mamy wrażenie pełności. Utrzymuje się on na tyle długo, aby można było schudnąć, a następnie spuszcza się powietrze ponownie za pomocą magnesu, a  balon wychodzi z organizmu przez jelito cienkie.

Pierwsza wersja została już z powodzeniem przetestowana na świniach. Naukowcy chcą teraz przenieść swoje badania na ludzi. Chcą oni także zmniejszyć kapsułkę, bowiem aktualnie jest ona dosyć ciężka do połknięcia.

Czytaj też: „Spawane” komórki macierzyste pomogą w leczeniu ran

Źródło: Newatlas