Karcianka Artifact bez kolejnych aktualizacji, ale za to za darmo

artifact, valve, aktualizacja

Valve ogłosiło, że kończy wsparcie dla gdy karcianej Artifact, oznacza to, że nie kupimy już kart, ani nie pojawią się żadne aktualizacje. Na osłodę jednak obie wersje gry można zgarnąć za darmo.

Valve porzuca grę Artifact

Karcianka Artifact bazuje na świecie gry Dota 2. Pomimo początkowego entuzjazmu graczy ich baza dość szybko zaczęła się zmniejszać. Powodem były liczne błędy i problemy z grą. Nawet wydana w 2019 roku wersja 2.0 (beta) nie sprawiła, że gracze tłumnie wrócili do tytułu. Fanów nadal trochę zostało i to oni ucierpią najbardziej na decyzji Valve.

Artifact Classic i Foundry (dawniej 2.0) nie będą już wspierane przez firmę, więc żadna aktualizacja się już nie pojawi, więc nie ma co oczekiwać naprawy jakichkolwiek błędów. Obie gry będą jednak nadal dostępne i to za darmo. Karty posiadane przez graczy, którzy wcześniej kupili Classic zmienią się w edycje kolekcjonerskie i będzie je można odsprzedać na Steam. Jednak możliwość kupna nowych pakietów kart zostanie zablokowana, pozostanie więc tylko rynek wtórny. W wersji Foundry karty będzie można tylko zdobywać w rozgrywce.