Karta graficzna Intel Xe DG1 SDV na szczegółowych zdjęciach

Karta graficzna Intel Xe DG1 SDV zdjęcia, Karta graficzna Intel Xe DG1 SDV, Intel Xe DG1 SDV

Wreszcie możemy podejrzeć, jak wygląda karta graficzna Intel Xe DG1 SDV nie tylko z wierzchu, ale też wewnątrz. Nie będzie to jednak częsty widok przez samą naturę karty.

Karta graficzna Intel Xe DG1 SDV na fotkach

Intel dostarcza swoje pierwsze od dekad dedykowane karty graficzne niezależnym firmą, którzy mogą rozpocząć tworzenie projektów z wykorzystaniem tych modeli. Po zdjęciu prostego, jednowentylatorowego chłodzenia z karty w miniaturowym formacie, karta graficzna Intel Xe DG1 SDV pokazuje swój laminat z GPU ASIC praktycznie identycznym ze rdzeniem graficznym Iris Xe MAX. Igor’s Lab

Czytaj też: Intel zmienia opakowanie Core i9-10900K
Czytaj też: Nvidia GeForce RTX 3080 (Ti) 20 GB przetestowany
Czytaj też: Znamy pełną specyfikację procesorów AMD EPYC Milan

Obok rdzenia możemy dostrzec cztery kości pamięci LPDDR4 o łącznej pojemności 8 GB, a kartę uzupełnia tradycyjne złącze PCIe x16 oraz cztery wyjścia wideo – trzy DisplayPort oraz jedno HDMI 2.1. Po stronie zasilania widzimy skromną 2-fazową sekcję.

Czytaj też: Intel dał za wygraną. Podpisał ważną umowę z TSMC
Czytaj też: SilverStone prezentuje zasilacz SFX-L SX1000
Czytaj też:
AMD Ryzen 7 PRO 5850U i Ryzen 5 PRO 5650U pojawiły się w sieci

Procesor graficzny tej karty, a mowa tutaj o Xe DG1, jest oparty na architekturze graficznej Xe LP i 10 nm procesie produkcyjnym SuperFin. Oferuje 96 ​​jednostek wykonawczych (czyli 768 shaderów) i najwyraźniej zadowala się do 75 W mocy dostarczanej przez gniazdo PCI-Express. Oszczędny 2-fazowy VRM zasila GPU. GPU wykorzystuje konwencjonalny 4-pinowy PWM do sterowania wentylatorem, który wentyluje prosty aluminiowy radiator monoblokowy.