Reklama
aplikuj.pl

Karta graficzna Intela z DG2-512EU z zegarem 2,4 GHz wyszpiegowana. Co pokazała?

Acer potwierdził kartę graficzną Intela, Intel Arc A370M, Arc 370M Swift X

W bazie danych Geekbench pojawił się nowy wpis, pokazujący wydajność, jaką ma do zaoferowania karta graficzna Intela z DG2-512EU, czyli najwydajniejszym rdzeniem w rodzinie Arc. Dzięki niemu poznaliśmy nawet prawdopodobne taktowanie Boost rdzenia, które w przypadku tej próbki inżynieryjnej utrzymywało się na poziomie 2400 MHz.

Co pokazuje karta graficzna Intela z DG2-512EU w teście OpenCL?

Skąd pewność, że test miał miejsce z udziałem niefinalnej wersji karty graficznej Intel Arc A780 (nazwa nieoficjalna)? Wskazuje na to sam fakt, że do jej premiery dzielą nas jeszcze nawet 4 miesiące, oprogramowanie nie odczytuje dokładnej nazwy karty, a sam test miał miejsce na platformie testowej „Client Platform” z CPU Coffee Lake. To sugeruje, że karta graficzna Intela z DG2-512EU jest najprawdopodobniej testowana w laboratoriach Intela lub tajemniczego partnera firmy.

Czytaj też: NVIDIA i architektura ARM. Firma zapowiedziała swoje plany

Pewne jest jednak, że ta karta graficzna posiada flagowy rdzeń DG2, oferujący całe 512 CU (Compute Units), które „na papierze” z taktowaniem 2,4 GHz powinny zapewniać około 20 TFLOPsów wydajności. To więc poziom RTX 3070, z którym właśnie flagowiec Intela ma zawalczyć. Problem w tym, że w teście OpenCL model osiągnął wydajność na poziomie 85448 punktów, czyli poziomie GeForce RTX 2070, ale tutaj warto pamiętać, że OpenCL nie jest benchmarkiem ujawniającym wydajność w grach.